29 Temmuz 2012

11.Hafta Gebelik

11. hafta bebeğin en hızlı geliştiği hafta olarak tıp jinekoloji literatürüne adını yazdırmıştır.İşte 11.Hafta gebelik itibari ile bebekte ve anne adayında oluşan değişiklikler…

11 haftalık gebelikte bebeğiniz artık taslak olarak belirginleşen tüm hatları ve organlarının bu haftadan itibaren her geçen gün büyüyen bütün organlar çalışır vaziyette gelişerek gelişimlerini tamamlayacaklardır.Bu haftaya kadar bebeğin başı belirgin şekilde büyük ve en belirgin ve iri olan organ ise beyindi. 11.hafta gebelik itibari ile itibari ile bebeğin vücudu büyüyecek ve bebek görünümü bu hafta normale doğru yaklaşmış olacaktır.

11. hafta gebelikte bebeğin ultrason görüntüsü nasıldır?
11.hafta gebelik 11.Hafta Gebelik
11. hafta gebelikte bebeğin ultrason görüntüsü böyledir, bu hafta itibari ile dış kulak yolu tam olarak görevine başlamış ve iç kulak yolu da işitmeye hazır hale gelmiştir. Ayrıca kulak zarı da bu hafta oluşur ve bebek tam olarak olmasa da kısmen artık sesleri duymaya ve sesleri süzmeye ayırt etmeye başlar. Tam olarak işitmeye ise 24. Haftadan itibaren başlayacaktır.

Bu haftada bebek artık yavaş yavaş kendini tanımaya başlamıştır ve hemen her yerine dokunmaya çalışır. Bebeğin derisi oldukça şeffaftır. Bebekte henüz öğrenme duygusu oluşmasa bile bebeğin bu haftadan itibaren dokunduğu her yerini kaydetmeye başlamıştır.

11. hafta gebelikte el parmakları ve ayak parmakları arasında ki perdeler bu hafta itibari ile ortadan kalkmakta ve bebeğiniz bu hafta parmaklarını açıp kapatabilmektedir. Önümüzdeki haftalarda bebeğinizin tekmelerini bolca hissedeceksiniz ama bebeğiniz bu hafta tekme atmayı hızlandırıyor ve attığı her tekme ile kaslarını iyice güçlendirmiş oluyor. Anne adaylarının bazıları bebeğinin tekme attığını söylese de bu doğru değildir çünkü anne adayı henüz bu tekmeleri hissedemez.

11. hafta gebelikte bebeğinizin ağırlığı ve boyu nasıldır?
11.hafta gebelik  itibari ile bebeğiniz çok hızlı bir gelişim sergilemiş ve tam olarak 8 grama ulaşmıştır. Boyu ise tam iki katı uzamış ve 7 santim olmuştur. Bebeğiniz artık hızlı bir şekilde normal dünyaya adapte olmaya başlamıştır.

10.Hafta gebelik detaylarını okumak için 10.Hafta Gebelik

Bayanlara yönelik bir önceki 10.Hafta Gebelik başlıklı yazıda "10.hafta , 10.hafta gebelikte anne adayı ve 10.hafta gebelikte bebek" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar11 haftalk bebek,11 haftalik bebek,11 hafta gebelik,11 haftalık gebelik,11 haftalık bebek görüntüsü,10 haftalık bebek ultrason görüntüsü,on haftalık bebek görüntüsü,12 haftalık gebelik görüntüsü,10 haftalık gebelik,12 haftalık bebek

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ