27 Haziran 2014

2-5 Yaş Arası Çocuklarda Kardeş Kıskançlığı

Hayatımızın neşe kaynağı olan çocuklarımız, bizim Dünya merkezimiz oluveriyorlar biranda.Onları en iyi şekilde yetiştirmek elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteririz.Fakat bazen çocuklar bize inanılmaz şekilde tepkiler verir.Süpriz bir ikinci kardeş Dünyanın odak noktası olarak bilen ilk çocuğa çok ağır gelebilir.Elimizden geldiğince kıskançlğı ortadan kaldırmaya çalışsak bile bazen imkansız hale gelebiliyor.
Bu durumun içinde olan bir anne olarak sizinle gözlemlerimi paylaşmak isterim.
Benim oğlum kız kardeşi doğduğunda henüz 23 aylıktı. Çok uslu ve sakin bir çocuktu.Etrafımdakiler imrenerek bakıyorlardı.

kardeş2 2 5 Yaş Arası Çocuklarda Kardeş Kıskançlığı

2-5 Yaş Arası Çocuklarda

Kardeşinin eve geldiği ilk günden itibaren tırnaklarını diplerine kadar yemeye başladı.Aşırı öfke, sinir, her şeye ağlama,bebek taklidi yapma, kısaca hayat çekilmez hale gelmişti. Özellikle aile bireylerinin bebeği çocuğun yanında alel aşikar sevmesi çocukta kıskançlığı ileri boyuta getirerek durumu daha zor hale gelmesine sebeb olur.Anne babanın çocuk psikiyatri yada pedegogdan yardım alması çocuk için ve ebebeyn için fayda sağlamaktadır.Kıskançlığı hafifletmek için yapılması gerekenler,mümkün olduğunca bebeği çocuğun yanında sevmemek, güzel oyunlar ile eğlenceli zaman ve onuçok sevdiğinizi dile getirmeniz çocuğun anne baba tarafındanunutulmadığını ve sevildiğinin hissetmesini sağlayacaktır.
Yinede her türlü ihtimale karşı psikiyatri yardımı almak en doğrusu olacaktır.
Annelik kutsal bir vazifedir bu kutsal tarifede tüm annelere başarılılar diliyorum..

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 MTV Film Ödülleri başlıklı yazıda "2014 en iyi erkek oyuncu, 2014 en iyi film ve 2014 en iyi kadın oyuncu" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar5 yaş kardeş kıskançlığı,5 yaş kıskançlık,5 yaşında kardeş kıskançlığı,2 5 yaş çocuk için kardeş bilgisi,2 5 yaşında kıskançlık,5 yaş çocuğu kardeş kıskançlığı,5 yaş çocuklarda kardeş kıskançlığı,5 yaş çocukta kardeş kıskançlığı

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ