19 Mayıs 2014

2 Yaş Sendromu Nasıl Atlatılır?

2 Yaş Sendromu Nasıl Atlatılır?

Günümüzde çok sık duyduğumuz 2 yas sendromu gerçekten için zorlu bir o kadar da yorucu bir süreçtir. Bebeklikten çocukluğa geçiş olarak görülen bu donem aslında yapılacak birkaç taktikle keyifli hale getirilebilir.

Bu dönemde, minik meleğimiz aslında bir canavara dönüşmüştür. Düzenli uyuyan, yemeğini düzenli olarak tüketen yavrunuz isyan bayrağını eline almış ve her şeye itiraz etmeye başlamıştır.

Peki böyle bir durumda neler yapmak gerekir?

Bu dönemde mümkün olduğu kadar ısrarlardan vazgeçmeniz gerekir. Karşınızda henüz kendinin birey olduğunu yeni öğrenen küçük bir ergen bulunmaktadır. Zaten birçok uzman bu dönem için erken ergenlik ibaresini kullanmaktadır.

Çocuklar özellikle yemek konusunda çok seçici ve isteksiz davranırlar. Annelerin en önem verdiği konu olan beslenme, bu dönemde tam bir işkenceye dönüşebilir. Ama unutmayın ki ipler hala sizin elinizde. Ona sizin icin tamamı uygun olan seçenekler sunun. Bugün ne yemek istersin köfte mi, sebze çorbası mı yoksa domatesli makarna mi.? gibi seçenekler sunun. Cevabı  yok ya da hayırı çağrıştırmayacak seçenekli sorular bu donemin atlatılmasında altın anahtar aslında….

Bunu tüm itiraz ettiği konular içinde kullanabilirsiniz. Örneğin; bu dönemde genellikle uykuya geçiş problemli olmaktadır. Uyku saatine yakın ne zaman yatmak istediğini ya da yatarken hangi pijamayı giymek istediğini, yanına hangi oyuncağını almak istediğini ona sorabilirsiniz. O seçenekler içinde düşünürken dikkatini dağıtmış ve onun  kafasında şartlandırdığı olguyu unutturmuş olursunuz.

Aslında bu dönem biraz santraç gibidir. Karşınızdaki minik oyuncunun yapacağı hamleleri önceden fark edip ona göre hamlenizi oynamanız gerekir.

Ama unutmayın ki bu durum geçici olup, onun sağlıklı bir gelişim gösterdiğinin belirtisidir. Karşılıklı sabır ve hoşgörü ile bu minik ergenin iç dünyasındaki karmaşaya yardımcı olup,onu bu dönemde sevgiyle kucaklayıp bu zorlu dönemecin keyifli bir şekilde  atlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar2 yaş sendromu nasıl atlatılır,2 yaş sendromunu nasıl atlatabiliriz,2 yas sendremu nasil atlatilir,2 yaş sendromu,2 yaş sendromu nasıl,2 YAS SENDROMU NSIL ATLATILIR,2 yaş sendromunu atlatmak için ne yapmak lazım,2 YAŞ SENDROMUNU NASIL ATLATTINIZ,2 yaş sendromunu nasıl atlattınız?,2yaşında çocuklar nasıl olur

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ