13 Ekim 2013

40’lı yaşlarda cilt bakımı

    40’lı yaşlar ciltteki sarkma, çökme, kırışıklık ve çizgilerin fark edilir derecede çoğalmaya yaşlardır. Cildin kolajen üretimi giderek azalmaya başlar; iç kısımlarda bulunan ve cildi destekleyen esnek lifler zayıf düşer. Hücre değişimi yavaşlarken cilt mat, cansız bir görünüm alabilir ve yanaklarla çene altında çöküntüler oluşmaya başlayabilir. 40’lı yaşlarda cilt bakımı yoğun cilt bakımı niteliğinde olmalı ve her gün düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

40cb 300x199 40lı yaşlarda cilt bakımı    Bu yaşlarda kozmetik bakım veya bitkisel bakım gibi yöntemlerle kırışıklıkları yok edemezsiniz ama görünümlerini silikleştirebilir ve yenilerinin oluşmasını geciktirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey nemlendirici, sıkılaştırıcı ve hücre yenileyici bir bakım rutini düzenlemektir. Cilt tipi ve cildin ihtiyaçları yaş ilerledikçe değişir; bu yüzden cildinizde meydana gelen değişiklikleri tespit etmeli ve duruma uygun bakım yöntemleri uygulamalısınız. Her sabah güne cilt temizliği yaparak başlamanız gerekir. Daha sonra da cilt tipinize uygun kaliteli bir nemlendirici sürmeniz gerekir. Her gün 5 dakika süreyle yüz jimnastiği yapmak yüz kaslarındaki çökmelere karşı alınabilecek etkili bir tedbirdir.

40cb3 300x198 40lı yaşlarda cilt bakımı    40’lı yaşlarda cilt bakımı çerçevesinde evde de hazırlayabileceğiniz peeling maskeleri kullanarak cildinizi ölü hücrelerden arındırabilir ve hücre gelişimini hızlandırabilirsiniz. Kaliteli anti-aging ürünler hücrelerin kolajen üretimini tetikleyerek cildinizin elastikiyetini arttırır. Sağlıklı bir cilt için sebze ve meyve tüketimini arttırmayı da unutmamalısınız. Kil maskesi bu yaş döneminde cildinizi gençleştirmek açısından faydalı olur.

En erken sarkan ve kırışan bölgelerden biri olan boyun bölgenize de özenle bakım yapmalısınız. Dik durmak ve boynu yukarıya doğru gergin tutmak çift çene veya gerdan oluşmasını engelleyecektir.

Bayanlara yönelik bir önceki Gözaltındaki Morluklar İçin Krem başlıklı yazıda "göz altı morluklarından kurtulun, göz altındaki morluklar için krem ve göz altındaki morluklara doğal çözüm" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar36 yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılmalı,40 lı yaşlarda cilt için neler yapmalı,kırklı yaşlarda kırışıklık giderme,evde 40 yaş maskeleri,cildimize nasıl bakım yapabilirz evde hazırlanabilen hucre yenileyiciler,Bückfotzen über 40 (2008) 40 Yaşında Ev Hanımları,40lı yaşlar cilt bakımı,40 yaş cilt sarkması,40 lı yaşlarda gözdeki kırışıklık çözümü,40 lı yaşlarda cilde nasıl bakılmalı

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ