05 Kasım 2012

5 Dakikada Hazırlanmak İçin !

5 Dakikada Hazırlanmak İçin !

Çabucak hazırlanıp evden çıkabilmek kocaman bir marifet. Bunu yapan zaten yetenekli. Ama önemli olan bunu yaparken aynı zamanda da şık olabilmek.

5 dakikada hazırlanabilmek için önce ‘çok dakikalık’ hazırlık sürecinden geçmek gerekiyor. Fakat bu çok dakikalık sürecin zor olduğundan bahsetmiyorum.

5 dakikada hazirlanin 5 Dakikada Hazırlanmak İçin !Çok çabuk hazırlanıp hem de şık olabilmek için gereken ilk kural; gereksiz alışveriş yapmayın! Sonra dolap bir sürü birbirinden bağımsız parçalarla dolup taşıyor. Doğal olarak hangisi hangisiyle giyilsin diye karar verene kadar… Ya “Giyecek hiçbir şeyim yok!” krizleri başlayacak, ya da telaşa düşüp ya birini ya işinizi bekleteceksiniz. İşte bunların olmaması için alışverişi yaparken (aksesuarlar, ayakkabılar dahil) beğendiğiniz parçanın, evdeki hangi giysinizle beraber kullanılabileceğini düşünüp karar verdikten sonra beğendiğiniz parçayı satın almanız en doğrusu olacaktır. Aksi takdirde her seferinde aynanın karşısına geçip ‘yeni cici’ye uyumlu eteği, pantolonu, ayakkabıyı, takıyı vs. vs. seçmek zorunda kalabilirsiniz. Hep oluyor değil mi?

İkinci uygulanabilir olansa, kombinlenecek parçaları giysi dolabınızda birbirlerine yakın koyabilirsiniz. Unutursanız gözünüze çarpsın.

Çabucak hazırlanıp evden çıkabilmek için ‘kurtarıcılar’ unutulmamalı. Peki bu kurtarıcılar nelerdir?

Kendinizi içinde en rahat hissettiğiniz, sizi şık gösteren parçalardır. Şöyle daha kolay anlatabilirim; hani o giysi dolabındaki ‘şey’ var ya, giyecek hiçbir şey bulamayınca hop geçiriveriyorsun üstüne.  Onu giydiğinde altına çoğu ayakkabı uyuyor. En çok sevdiğin küpelerinle de uyan ‘şey’. Heh işte o! Eğer böyle bir kurtarıcınız yoksa hemen oluşturun. Çünkü gerçekten çok kurtarıyor. simple smile 5 Dakikada Hazırlanmak İçin ! Benim kurtarıcım, yıllardır üzerimde paralanan kot pantolonum. Evirip çevirip spor ayakkabılarla pazarda, topuklu ayakkabılarla özel günlerde giydiğim, canım cicim kot pantolonum.

“Tamam giyindik. Eeee makyajı, saçı başı ne yapacağız” dediniz mi? Sadece rimelle harika görünebiliyoruz unutmayın. Ayrıca orta boy saçlar her zaman şekil vermesi en kolay olandır. Bir dahaki sefere 5 dakikada hazırlanmanız dileği ile.. Görüşmek üzere simple smile 5 Dakikada Hazırlanmak İçin !

Bayanlara yönelik bir önceki Eşarp Modelleri başlıklı yazıda "en güzel eşarp , en eşarp modelleri ve en yeni eşarp modelleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevde sik giyinme,evde şık giyinmek,@dargiyinen ev hanımları,etek giyen ev hanımları,şık geyimli ev hanımları,şık giyinmek,yazlik uzun etek fiyatlari

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ