21 Temmuz 2012

8.Hafta Gebelik

Bebeğiniz 8.hafta döneminde yavaş yavaş hareketlenmeye başlayacak. henüz çok küçük ve güçsüz olduğu için siz bu hareketlenmeleri hiç hissetmeyeceksiniz bile, bebek rahim içerisinde ki amniyon sıvısı içerisinde olduğu için su bebeğin hareketlerini emer ve anne adayı bebeğin hareketlerini algılayamaz.

8.Hafta Gebelik

Bebeğin damakları ve ağzının iç kısımları 8. Haftada oluşur. Bebeğinizin iskelet dokusu tam olarak oluştu. Kıkırdak bir yapı itibari ile yumuşak ve şeffaf bir doku oluşur. Diş ve damak kökleri oluşur. Ayrıca bebeğiniz 8haftalık gebelikte kulak mukozası oluşur ve karışık sesler duymaya başlar uğultu şeklinde ses hisseder. Akciğerler ise taslak olarak oluşur ve gelişmeye başlar. Akciğerler gelişimini hafta hafta devam ettirir. Bu gelişim 36. Haftaya kadar devam eder ve 37. Hafta gelişimini tam bir şekilde tamamlar.

8.Hafta Gebelik

8.hafta gebelikte bebeğin kemik dokusu henüz oluşmamış ama iskeleti eksiksiz bir şekilde oluşmuştur. Henüz dokular kıkırdak olsa da önümüzdeki haftalarda artık dokular sertleşerek kemiksi bir görünüm oluşacaktır. Bebeğin el parmakları ve ayak parmakları tam bir şekilde oluşmuştur. El ve ayakları perdeli olarak bitişiktir.

8 haftalık gebelikte bebeğin ultrason görüntüsü:

8 hafta gebelik 8.Hafta Gebelik
8 haftalık gebelikte bebeğin görüntüsü ultrason da net görünmese de detaylı ultrason da daha net görünmektedir.

8 haftalık gebelikte bebeğin kilosu ve boyu nasıldır?
Bu haftada bebeğiniz geçtiğimiz haftalara göre iki kat daha büyüdü ve ağılığının tam iki katı oldu. Bebek bu hafta tam olarak 2 gramdır. Boyu ise 15 milimetredir.Bu haftadan itibaren doktor muayenesine gittiğinizde doktorunuz ultrason da size bebeğin kalp atışlarını gösterecek ve siz kalp atışlarının hızını görünce oldukça şaşıracaksınız. Ayrıca bebeğiniz renksiz ultrason da bile el ve kollarını görebilecek ve gözlemleyebileceksiniz.

8.hafta gebelikte anne adayında ne gibi değişiklikler olur?
Bu hafta annenin mide bulantıları artık hat safhadadır kendini çok kötü hissetmekle beraber çok duygusal ve alıngandır. Anne adayını kokulu yiyecekler rahatsız etmekte ve bu durumda anne adayının kusmasına ya da yemek yememesine neden olmaktadır. Anne adayının iyi beslenmesi gerekir bu durum anne sağlığı açısından oldukça mühimdir.

Gebeliğin dış mı yoksa iç gebelik mi belirlendiği hafta olan 7.Hafta Gebelik

Bayanlara yönelik bir önceki 7. Hafta Gebelik başlıklı yazıda "7.hafta , 7.hafta gebelik ultrason görüntüleri ve gebeliğin 7.haftası" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar8 haftalık gebelik ultrason görüntüsü,8 haftalık bebek görüntüsü,8 haftal?k gebelik ultrason g?r?nt?s?,sekiz haftalık bebek,8 haftalık bebek görüntüleri,8 haftalık bebeğin ultrason görüntüsü,8 haftalık bebek ultrason görüntüsü,8 haftalk gebelik ultrason grnts,8 haftalık gebelik,8 haftalık gebelik görüntüsü

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ