19 Nisan 2014

Açlık Hissini Nasıl Bastırırız?

Açlık Hissini Nasıl Bastırırız?

Çoğumuzun ortak sorunudur açıkınca bir şey atıştırmak arzusu. Uzmanlara göre bu çok sağlıklı bir alışkanlık değildir. Fakat yine de bundan vazgeçemediğinizi biliyoruz. Peki açlık hissini nasıl bastırabiliriz. Neler yaparak yeme arzumuzu erteleyebiliriz. İşte size bazı püf noktaları.

açlık hissini bastırabilmenin yolları Açlık Hissini Nasıl Bastırırız?

Açlık hissini bastıra bilmenin yolları

Açlık hissini duyduğunuz an, hemen bir şeyler atıştırmayın 10 dakika bekleyin belki açlık hissiniz yatışmış olabilir. Ya da bir dilim çikolata ve benzeri bir tatlı atıştırmalık atabilirsiniz. Bu durum şekeriniz düşmesini engelleyebilir.

Eğer evdeyseniz bir dilim limon kesip suyunu içmeniz açlığınızı yatıştırmanıza yardımcı olacaktır. Ya da su içerek de açlığınızı tolere etmiş olabilirsiniz.

Açlığı bastırmanın en önemli yollarından biride sürekli aktif halde bulunmaktır. Zihnimizi başka şeylerle meşgul etmek açlığımızı unutturmamıza yardımcı olacaktır.

Çantanızda bulunduracağınız kuru yemişlerle de açlığınızı yatıştırabilirsiniz.

Günde 3 parçayı geçmeyecek kadar bitter çikolata tüketebilirsiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki Spor Yaparken Yapılan Hatalar başlıklı yazıda "doğru nefes nasıl alınmalı, evde spor yaparken nelere dikkat etmeliyiz. ve nasıl beslenmeli" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarçeşidi bol oya modelleri,beyinde aclik hissini nasil bastiririz,açlık hissi nasıl bastırılır,acligimizi nasul bastiririz,surekli açlık hissini nasıl bastırabılırız,modacıların hayatları,acligimizi nasil bastirabiliriz,acikinca acligi nasil bastiririz,zayiflamada aclik hissini nasil bastiririm,açlık hissini nasıl bastırırım

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ