07 Aralık 2013

Adım Adım Parlak Saçlara Kavuşmak

parlak saclar 300x176 Adım Adım Parlak Saçlara KavuşmakParlak saçlara sahip olmayı istiyorsanız on doğru adımı uygulamanız gerekiyor. İlk olarak size yakışan doğru rengi bulmalısınız. Koyu saçlar sarı saçlara göre daha parlak bir görünür fakat bu rengi açılmış saçların her zaman mat bir görünümde kalacağı anlamına gelmez. Saçınızın rengini açmak istiyorsanız sıcak altın tonlarını tercih edin çünkü  bu tonlar soğuk tonlara göre daha parlak görünmektedir. Düzenli olarak saç kestirmeye gidin. Saç uçlarınızdaki kırıklar mat bir görüntü oluşturur özellikle katlı saç kesimlerinde. Bunun için bir süre belirleyecek olursak uzmanlar her altı haftada bir saç uçlarını kestirmek için kuaföre gitmeyi öneriyorlar. Saçlarınızı düzleştirirken mutlaka bakım da yapmalısınız. Yüksek ısıda ve çok sık düzleştirici kullanıldığında saçlarınız oldukça zarar görmektedir. Saç zararını en aza indirmek için keratin ve seramik plakaların kullanıldığı saç düzleştirici ve şekillendiricileri kullanmalısınız.  Böylece saçınıza şekil verirken aynı zamanda daha parlak bir görüntü elde edersiniz.

Saç deyince en önemli şey elbette ki beslenme. Ispanak ve brokoli tüketimine devam etmek için  bir sebep daha ! Koyu yeşil sebzelerde, özellikle bu iki sebzede vücudun sebum üretmesine yardımcı  vitaminler var. Bu vitaminler saçın nem dengesini koruyarak parlak görünmesini sağlıyor. Haftada en az bu sebzelerden üç öğün yemelisiniz. Antik dönemde Fas’ ın güneyinde yerli hak argan yağını güzellik sırrı olarak kullanıyordu. Bu besleyici yağ, saçlarınızı besleyerek parlaklık ve yumuşaklık verecek. Argan maskelerini ve bakım yağını mutlaka deneyin.  Doğru ürünler kullanın saç spreyi kullanırken parlaklık veren spreyler tercih edin. Duş alırken saçlarınızı soğuk su ile durulamayı deneyin ve şekillendiricileri daha az kullanın. Saç yağlarını kullanmaktan çekinmeyin çünkü saçlarınızı pürüzsüzleştirmek ve parlaklık vermek için mümkünse tüm gece saçlarınızı yağlı bırakın. Saçınızda çok sık sprey ve diğer şekillendirici ürünler kullanıyorsanız derinlemesine saç temizliği yapmalı ve saçlarınızı çok iyi durulamalısınız.

Bayanlara yönelik bir önceki Saçlarım Çok Kepekli Diyorsanız Buyrun başlıklı yazıda "İbrahim Saraçoğlu Kepekli Saç Bakım Kürü, Kepekli Saçlara Bitkisel Formül ve Kepekli Saçlara yapılması Gerekenler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarel işi örnekleri,meyve tabağı,oyaörnekleri,üç düz bir büz örneği,anne örgü yelek modelleri anlatımlı,örgü örnekleri anlatımlı,ince oya örnekleri,en güzel ve hepsi dantel örnekleri,anne yelek örgü modelleri,hafif oya modelleri

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ