02 Kasım 2012

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Ağız kokusu gerçekten önemsenmesi gereken ciddi bir problemdir. Çünkü hem psikolojik hem de sosyal açıdan hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Sabah uyandığınızda nefesinizin çok kötü koktuğunu mu hissediyorsunuz,  konuşurken ağzınızı kapatmak zorunda mı kalıyorsunuz ya da siz konuşurken karşınızdaki kişi sizden uzaklaşıp yüz ifadesini değiştiriyor ise bir takım önlemler almanın zamanı gelmiş demektir.

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Ağız kokusu nasıl giderilir, öncelikle ağız kokusunu gidermek için bunun kaynağı tespit edilmelidir. Çünkü birden fazla etken sebep olabilir.

Ağız kokusu nedeni

Diş ve dişeti hastalıklarından kaynaklanıyor  olabilir

Mide ve bağırsak sistemi hastalıklarından kaynaklanıyor olabilir

Bademcik iltihabından kaynaklanıyor olabilir

Sinüzit kaynaklı iltihaplı geniz akıntısı da nefesde kötü kokuya neden olabilir.

Yukarıda saydığımız sağlık sorunlarından kaynaklanan bir problem yok ise bazı küçük ayrıntılara dikkat ederek ağız kokusunu önleyebiliriz.

Ağız kokusunu nasıl giderilir

Günde iki kere mutlaka dişlerinizi fırçalayın.

Diş fırçalamadan sonra dil temizliğini ihmal etmeyin.

Diş ipi kullanmaya özen gösterin.

Günde bir kere mutlaka gargara yapın.

Soğan, sarımsak ve baharatlardan uzak durmaya çalışın.

Alkol ve sigaradan uzak durun.

Şekersiz sakız çiğneyin.

Bol su tüketin.

Çay ve kahveyi az tüketmeye özen gösterin.

Ağız kokusunu gidermek için bitkisel çay nasıl yapılır

– 1 tane limon,

– Biberiye çiçekleri,

– Sıcak su,

Öncelikle kaynar suyun içine biberiye çiçekleri atılır, sonra 1 tane limonu dilimlenerek o da karışımın içine atılır. 20-25 dakika kadar bekletilir. Daha sonra karışım sıkılarak su elde edilir ve elde edilen su hem aç karnına hem de yemeklerden sonra bir fincan içilir.

Ağız kokusunu gidermek için gargara nasıl yapılır

– Ada çayı,

– Nane ruhu,

Bir miktar ada çayını kaynamış suyun içine atarak 15-20 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Daha sonra içerisine nane ruhu katılır ve bu su bir gün dinlendirilir. Dinlendirilen su bir miktar içme suyuyla karıştırılarak bu karışım ile sık sık gargara yapılır.

Bayanlara yönelik bir önceki Bebeklerde Burun Tıkanıklığının Zararları başlıklı yazıda "bebeklerde burun tıkanıklığı, bebeklerde burun tıkanıklığı tedavisi ve burun tıkanıklığı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevde ağız kokusu nasıl giderilir,geniz akıntısı kokusu nasıl giderilir,ağız kokusu nasıl giderilir,agiz kokusunu evde nasil giderebilirim,alkol kokusunu nasil giderebilirim,az kokusu nasl giderilir,geniz kokusu nasıl giderilir,is kokusunu gidermek iin,sigaradan kaynaklanan ağız kokusu

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ