26 Haziran 2014

Akupunktur İle Tüp Bebek Tedavisi

ya da erkekte bulunan, bazı fizyolojik sorunlar nedeniyle, normal yollarla çocuk sahibi olmak mümkün olmamaktadır. Bu durumlarda, çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, ile tedavi uygulamalarından faydalanarak, çocuk sahibi olabilmektedirler.

Son zamanlarda, tüp bebek tedavisinde, yeni bir yöntem kullanılmaya başlamıştır. Akupunkturla tüp bebek tedavisi olarak bilinen bu yöntemde, çocuk sahibi olamayan anne adayları, akupunktur tedavisine tabi tutulmaktadır.

Akupunktur, genel olarak, birçok alanda kullanılabildiği gibi, tüp bebek tedavisinde de başarılı sonuçlar sağlayan bir yöntem olarak, karşımıza çıkmaktadır. Sağladığı yararları, bilimsel olarak ta kanıtlanmış olan akupunktur tedavisi, tüp bebek yöntemlerine bir alternatif olarak uygulanmamakta, aksine, tüp bebek tedavisinde, destekleyici ve etkinliği arttırıcı olarak kullanılmaktadır

Akupunktur tedavisi ile tıp dilinde endometriumun adı verilen, rahmin iç tabakasında, tüp bebek tedavisinde başarı sağlamaya yönelik olarak, kalınlaşma sağlamaya destek olmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu doğrultuda, tedavide yapılan transferler sonrasında, embriyoların, rahme daha güçlü tutunması ve gebelik şansının yükselmesi sağlanmış olmaktadır.

tüp bebek6 Akupunktur İle Tüp Bebek Tedavisi

Akupunktur, ayrıca, vücudun rahatlaması ve gevşemesi için, gerekli hormonların uyarılmasını sağlayarak, anne adayının, tüp bebek tedavisi sırasında, yaşaması muhtemel stres ve endişelerinin önüne geçilmesine de, yardımcı olmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde, akupunktur yöntemi, embriyonun, anne rahmine transferinden önce uygulanmaya başlamakta ve transfer süreci bitiminde, kaygıları azaltmak adına, devam ettirilmektedir.

Bayanlara yönelik bir önceki Ağrısız Doğum başlıklı yazıda "Ağrısız Doğum, ağrısız doğum için neler yapılmalı ve ağrısız doğum tedavileri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarakupunkturla bebek tedavisi,akupuntur ile bebek sahibi olunurmu,akupuntur ile çocuk hasreti bitti,AKUPUNTUR TEDAVİSİ İLE ÇOCUK SAHİBİ OLANLAR

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ