18 Eylül 2012

Akupunktur İle Zayıflama

ile zayıflamanın kalori yaktırıcı ve yağları eritici tesirleri vardır. Akupunktur ile stresten veya mide kazıntılarından dolayı meydana gelen yeme ihtiyacını da ortadan kaldırmakta.

Çağımızın en önemli tedavi metodlarından biri de akupunkturdur. 5000 yıllık tecrübenin bir ürünü olan akupunktur, vücudun kendi doğal ihtiyaçlarını kullandıran, sadece iştah kesmekle kalmayıp, vücudun bütün dengelerini sağlayan harika bir metottur. Akupunkturun haftada bir iki defa uygulanması, yan etkilerinin olmaması, ve sporla kombinasyonu en önemli avantajlarıdır.

akupunktur ile zayiflama Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur ile zayıflama, metobolizmayı da düzenlemektedir. Normalde diyete başlandığında bazal metabolizma düşer, vücut daha az enerji harcar. Akupunktur ile beraber diyet uygulandığında bazal metabolizma düşmez, yakılması gerektiği kadar enerji harcanılır Düşük kalorili (800 kalori) bir diyet verilmesi bile ne tansiyonu, ne şekeri düşürmekte, halsizlik, yorgunluk olmamaktadır. İştahı kestiği için az bir gıda ile doyulmakta, öğünler vaktinde yenilirse hiç açlık hissedilmemekte, tok tutmaktadır.

Akupunktur ile zayıflama da iki ay tedaviye devam eden hastalarda baryumlu mide grafilerinde mide hacmi yarı yarıya küçülmektedir. Ayrıca akupunktur ile zayıflamanın beraberinde da önerilmektedir. Günde en az yarım saatlik hızlı bir yürüme ile vücut, proteinler ve adele yerine yağlardan enerji kullanmaktadır. Diyete evde bulunabilir şeyleri koymak gerekir. Nedeni obez hastalar diyeti çabuk bozma yönünde bir meyil göstermektedirler. Evde diyetteki ürünleri bulamadıklarında, diyeti bozma eğilimindedirler. Evde sevdikleri şeyleri bulundurmamak gerekir.

Akupunktur diyetinin önemli iki unsuru var. Birincisi 3 öğün haricinde ara öğün yapılmamasıdır. Sebebi öğünde yenilen gıda 4 saat içinde harcanmakta. 4.saatten sonra vücut yağları kullanılmaktadır. Öğün arasında çok küçük bir bisküvi parçası bile bu dört saati 5-6 saatten geriye atmaktadır.

İkincisi su içmek. Her öğünden önce 2 büyük bardak su içildiğinde bile az bir şeyle doyulmaktadır. Sadece bu iki prensip bile hayat boyu uygulansa obezitenin önüne geçilebilir. öngörülen sağlıklı kilo verme ayda 4-5 kilodur. Akupunktur ile zayıflama da sağlıklı bir şekilde ortalama ayda 7 kilo verilebilir. 8-10 haftada bir ara verilerek programa devam edildiğinde akupunkturun ve sağlıklı bir diyetin yardımıyla 7 kilo verilmesi hasta psikolojisi göz önüne alındığında gayet optimal görülmektedir.

Bayanlara yönelik bir önceki Kan Grubu Diyeti başlıklı yazıda "0 kan grubu diyeti, A Kna grubu diyeti ve AB kan grubu diyeti" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarakapunktur diyeti,akapunktur ile zayıflama,akapunktur ile zayıflama tansiyon düşürür mü,akupunktur diyetiyle kılo verenlerın yorumluri,akupunktur ile zayıflama diyeti,akupunktur ile zayıflama diyetleri,akupunktur ile zayıflama örnek diyet,akupunktur ile zayıflayanların diyeti,akupunktur zayıflama menü,akupunktur zayıflama örnek diyetleri

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ