09 Nisan 2014

Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

Hanımlar doğum yaptığınız günden itibaren değişen hayatınıza alışmak biraz güç olacaktır. Sizin için ve bebeğiniz için stresten uzak bir ortama sahip olmanız gereklidir.
Bebeğinizi sessiz sakin yerde emzirmeniz onu rahatlatacaktır.Streste sütün kesilmesinde büyük rol oynar. Her şeyi unutup sadece bebeğinizin size ihtiyacı olduğunu unutmayın. 

İlk bebeklerde süt kesilmesine nadiren karşılaşılsa da ikinci bebekte bu durum dahada artmaktadır. Emzirdiğiniz süre içerisinde ilk 40 gün ve 6 ay mecburidir. Bebek için en değerli besin olan anne sütünü bebeğinizden mahrum etmeyin.
Yiyeceklerinize çok dikkat etmeli günlük yumurta, peynir, yoğurt, et, balık yemeye özen gösterin ki sütünüz bebeğiniz için kaliteli gelsin. Annelerin şikayeti kilolar için emzirme sürecinde zayıflama girişimi çok sakıncalıdır. Annede vücut direncinde düşüklüğe ve bebeğinize vücudunuzdaki zararlı yağların gitmesine sebep olursunuz.

anne sütü 21 Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

anne sütünü artıran gıdalar

Bebeğiniz günlük 750 ml süt ihtiyacı vardır 500 ml anne sütü olurken 25 ml anne vücudundaki yağ olarak eklenir. Sırf bu yüzden zaten kısa sürede kilolarınızdan kurtulacaksınız. Şimdi süt kesilmesi sorununu çözecek bilgilerimi sıralıyorum.

  • Pırasa (anne sütü damarlarını açma etkisi vardır)
  • Rezene
  • Lahana
  • Yeşil sebze salatası
  • Bol sıvı (su içmekte zorlananlar az şekerli şerbet yapıp içebilirler) Bunların yanında fındık, ceviz ve badem tüketmeye gayret gösterin.
  • Anne sütünü stresten hariç kesilmesine neden olan besinlerde vardır bunlardan kaçınmanız sağlıklı olacaktır. Siyah çay (içmek isterseniz çok açık şekilde ve yemek esnasında kullanmayınız kansızlık ve süt kesilmesine neden olur )
  • Maydanoz
  • Limon
  • Adaçayı (kesinlikle emzirme döneminde kullanmayınız )
  • Yetersiz sıvı ve emzirme sıklığının azalması da anne sütünün kesilmesine veya azalmasına neden olur.

Sağlıklı günler…

Bayanlara yönelik bir önceki Bebeklerde Kronik Sancı Ve Çözümleri başlıklı yazıda "bebeklerde gaz çıkarma, bebeklerde gaz nasıl çıkarılmalı ve bebeklerde kronik sancı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarcagla anne sutunu artirirmi,pırasa anne sütünü artırırmı,0 kan grubu emziren anneler anne sutunu neler artirir,ceviz anne sütünü artırırmı,emziren anneler platformu,stresten süt kesilir mi,stresten süt kesilmesi

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ