16 Eylül 2012

Ara Dantel Örnekleri

Değerli okurlarımız sizde güzel ve  gösrerişli   Örnekleri arıyorsanız tam yerine geldiniz. Muhteşem danteller bunlar hepsi birbirinden güzel ve gösterişli ayrıca kullanışlıda.

aradantel1 Ara Dantel ÖrnekleriAranızda bilenler vardır mutlaka köylerde düğünden bir hafta önce baba evine  çeyiz serilir hiç gördünüz mü? Ben gördüm hemde çok çünkü ben köyde büyüdüm. Köyde o kadar çok ki Ara Dantel Örnekleri  genç kızların maharetli ellerinden çıkmış o kadar çok şey var ki görülecek inanın hayran kalırsınız.

Köyde bütün kızlar çocukluktan başlayarak evleneceği zamana kadar çeyizini kendi elleriyle hazırlar. Örneğin her çeşit danteller örer, nakışlar işler, kaneviçe yatak takımları ,etaminler,  pike takımları, yemeniler oyalar, çetikler ,patikler, kazaklar yelekler  vs… saymakla bitmez   aklınıza ne gelirse kendi elleriyle hazırlarlar çeyizlerini . Ara Dantel Örnekleri  harikadır en ağır en zor olanları örerler ki  gören hayran kalsın . Düğün tarihi belli olunca da bunların hepsi tertemiz yıkanır gelin kız ve arkadaşları tarafından kolalanıp ütülenir.

Düğünden bir hafta önce Sıra çeyiz sermeye gelir. Bir kenara gelin kızın yatak, yorgan, yastık, battaniye her ne alındıysa hepsi güzelce dizilip yüklük yapılır onların üzerinde  işlemeli yatak yastık örtüleri sergilenir. O odanın içinde tek boş yer kalmayana kadar dolar zaten her şey kapıdan görülecek şekilde yerleştirilir. Çeyiz görmeye gidenler içeri giremez sadece kapıdan bakabilirler. İnanın o muhteşem bir görüntüdür hepsi birbirinden güzel hangisine bakacağınızı şaşırırsınız.

Tabi  çeyiz toplanıp düğünden 3 gün önce artık yeni yuvasına götürülür  kendi el emeği ve göz nuruyla hazırladığı çeyizini haklı gururuyla yerleştirir ve kullanır.Neyse sizlerde kendinize ,kızınıza,yada bir yakınıza dantel örmek istiyorsanız çeşit çeşit Ara Dantel Örnekleri modellerimizden sizin zevkinize hitap eden mutlaka vardır . Hemen seçin örün ve iyi günlerde kullanın.

 

Bayanlara yönelik bir önceki Dantel Mutfak Takımları başlıklı yazıda "anlatımlı dantel mutfak takımı, ve dantel mutfak takımı örneği" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarara danteli rnekleri,dantel ara rnekleri,ara dantel örnekleri,ara dantelleri,ara dantel,aratantellerı,figen gundogdu orguleri,cok agir dantel pike örnekleri,ara dantel örnekleri resimli,aradantelornekleri

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ