04 Haziran 2012

Avize Modelleri

Salonların ve oturma odalarının en büyük aksesuarı avizeler hiç şüphesiz.Birbirinden güzel avize modelleri ile evlerimiz çok daha şık çok daha gösterişli.

Avizenin tarihi oldukça eski aslında.Farsa bir kelime olan avize “asılan şey” anlamına gelmekte.İlk olarak batılı ülkelerde günümüz avizelerine benzer görünüme sahip olan avizeler kullanımlaya başlamıştır.Bu avizelerde o zamanlar lamba yerine mum kullanılmaktaydı.İslam dünyasında ise avizeler ilk olarak asma kandiller kullanmaktaydı.Asma kandiller geniş bir hüzme yayarak gölgesiz bir aydınlatma yapmaktaydı.Camiler gibi büyük binaların yapılmasıyla günümüz avize  modellerinde benzeyen avizeler kullanılmaya başlandı.

Günümüzde ise avize aydınlatmadan çok bir aksesuar olarak kullanılmakta.Yeni alınan evlerin dekorasyonunda en önde gelen adım, güzel bir avize modeliyle evin görüntüsüne şıklık katmak. Tabi ki avizenin tek kullanım sebebi maçlı değil.Avizeler gözleri yormayacak şekilde ışığı cam kristaller yordamıyla dağıtarak geniş bir açıda aydınlanma imkanı sağlamakta.Tüm bu nedenlerden dolayı avizeler hiç bir dönemde demode olmadılar.Görünen o ki uzunca bir süre daha avizeler evlerimizin en büyük akaseuarlarından biri olmaya devam edecek.

Biz de sizler için birbirinden şık avize modellerini bir araya getirmeye çalıştı.Tam bir görsel şölen oldu bizce.İşte en yılın en güzel avize modelleri:

abajurlu avize avize modelleri Avize Modelleri

Duvara monte edilen abajurlu bir avize modeli.

avize modelleri Avize Modelleri

Oldukça zarif bir avize.

ucuz avize modelleri Avize ModelleriUcuz avize modellerinden ancak oldukça dekoratif.

sarkit avize modelleri Avize Modelleri

Sarkıtlı avize modellerinden güzel bir örnek.

modern avize modelleri Avize Modelleri

Olukça modern bir avize modeli.

salon avize modelleri Avize Modelleri

kristal avize modelleri Avize Modelleri

en yeni avize modelleri Avize Modelleri

2013 avize modelleri arasında 1 numara olmaya adat bir avize örneği.

avize modelleri 2013 Avize Modelleri

2012 yılının en çok tercih edilen avize modeli.Özellikle yeni evlenen çiftlerin gözdesi durumunda bu mdel.

avize modelleri 2012 Avize Modelleri

Hepsi birbirinden şık değil mi? En güzel avize modelleri sürekli güncellenecektir.Lütfen takip ediniz.

Yatak odası dekorasyonu ile harika sıcacık yatak odaları: Yatak Odası Dekorasyonu

Bayanlara yönelik bir önceki Yatak Odası Dekorasyonu başlıklı yazıda "beyaz yatak odası dekorasyonu, dekorasyon ve küçük yatak odası dekorasyonu" hakkında bilgiler verilmektedir.

ArananlarAvize Modelleri,emine ferah örgü modelleri,ucuz avize,salon avize modelleri,Ucuz avize modelleri,ucuz avizeler,çestırmobilyaya uygun avize modelleri,avize modeli ucuz alanlar,eviavize modelleri,ev avize modelleri

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Sevil diyor ki:

    Harika avize modelleri varmış.Sondan 2.sıradaki avize modelini nerden bulabirim?

YORUM YAZ