24 Ocak 2014

Bağırsak Problemlerine Yararlı Bitkiler

BAĞIRSAK PROBLEMLERİNE İYİ GELEN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER
Hepimizin kimi zaman şikayet ettiği bu durumlardan, doğanın getirdiği ürünlerle, yanıt bulmak hem kolay hem de masrafsız.
Özellikle pırasa, kış mevsiminin vitamin depolarından biri olan pırasa, bağırsak şikayet olan herkes için bir çözüm kaynağıdır. Pırasayı her şekilde tüketebilirsiniz. Çiğ veya pişmiş olarak yenmesi fark etmez.117013 300x168 Bağırsak Problemlerine Yararlı Bitkiler

Kayısı; özellikle gece 3 tane yiyeceğimiz kayısı bağırsak problemlerinde etkili bir çözümdür. Kayısıyı, 3 hafta boyunca muntazam yemeyi sürdürdüğümüz de bağırsaklarımızı düzene sokar. Kuru kayısı sert diye şikayetçi olanlardansanız, 1 bardak suyun içinde bir saat bekletmek suretiyle de tüketebilirsiniz.
Bol su içmek, bağırsaklarımızın düzenli çalışması, su içmemizle parelellik gösterir. İçilen kahve ve çaylar, bağırsak problemlerini artırır.
Ayrıca; Erik, elma, ıspanak, lahana, incir, pırasa, kayısı, üzüm, zeytinyağı ve bir de sinameki kabızlığa iyi gelen başlıca yiyeceklerdir.
Sinameki bitkisi de kabızlık geçirir. Kabızlık sorunu çekenler için sinameki dikkatli kullanılması gereken, çok içildiğinde ishale yok alan bir içeriğe sahiptir. Sinamekinin , içeriğindeki antrachinon türevleri ve bazı glikozitlerden kaynaklanıyor. Sinamekinin yaprağını kabızlık sorununda kısa süreli olarak kullanabilirsiniz. Ancak kullanma süreniz 10 günü geçmemeli. Aksi takdirde bağırsaklarınız tahriş olabilir. Bu tahrişi en aza indirmek için sinamekiyi tek başına değil, rezeneyle karıştırıp içmek daha uygun olur. Hem tek başına içeceğiniz sinameki, karın ağrısı ve gaz da yapabilir.

images 22 Bağırsak Problemlerine Yararlı Bitkiler

Bayanlara yönelik bir önceki Sağlıklı ve Güçlü Tırnaklar İçin Ne Yapmalı? başlıklı yazıda "Güçlü tırnaklar, ojeler ve renkli tırnaklar" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbağırsak poliplerine bitkisel çözüm,bağırsak poliplerine iyi gelen bitkiler,kaymak bağırsağa iyi gelir,düzenli bağırsak çalışmasına iyi gelen bitki çayları,bağırsak düğümlenmesinde bitkisel çözüm,bağırsak problemlerine bitkisel hap,zeytinyağı sinamekinin barsak tahrişini onlermi,bağırsak probleminde zeytinyağı,bağırsak poliplerini önlemek için bitkisel kürler,bağırsak için yararlı qidalar

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
YORUM YAZ