26 Mayıs 2012

Balkon Dekorasyonu

Balkonların evlerin mimari yapısına göre farklılık göstermesi nedeniyle balkon dekorasyonu oldukça önemlidir. Balkon, iyi dekore edildiğinde rahat ve ferahlatıcı kullanım alanı ortaya çıkarken, aksi durumda kullanılamaz hale gelebilir.

Bahar geldikten sonra, güneş sıcak yüzünü gösterdiğinde balkon sefamız aklımıza gelir. Balkonlarımızı dinlenme ve istirahat etme mekânına çevirmek elimizdedir. Balkonumuzu isteğimize göre dekore edebiliriz. Balkonun büyüklüğüne göre, istirahat için bir kanepe, bir masa, sandalye, minder ve yastık, bitkiler ve çeşitli aksesuarlarla konforlu bir hava oluşturabiliriz.

Balkon dekorasyonu yaparken önerileriniz nelerdir?
Evlerimizin bu zevkli köşelerini, yapacağımız doğru ve isabetli dekoratif seçimle mükemmel hale getirebiliriz.

  • Öncelikle, balkonumuza uygun güneşlik seçerek işe koyulmalıyız. Balkon dekorasyonunda ilk adım budur.
  • Balkonumuzun yer döşemesi  de sağlığımız açısından da oldukça önemli bir husustur. Buraları için tahta ağırlıklı laminant türü döşemelik malzemeleri tercih etmeliyiz. Bunun üzerine de sade ya da renkli figürleri olan kilim ve benzeri eşyaları serebiliriz.
  • Balkonlarda kullanacağımız malzemelerin soğuk-sıcak ve yağışa dayanıklı malzemeler olmasında mutlaka fayda var.Ayrıca balkonlarımızda kullanacağımız malzemelerimiz kolay taşınabilecek ve katlanabilecek özellikte olmalıdır. Yani fazla yer işgal etmeyecek şekilde olması açısından oldukça önemlidir.
  • Balkonlarda, raflı dolaplar ve saksılı bitkiler kullanılabilir. Saksılarda çeşitli bitki ve sebzelerde yetiştirilebilir. Bu bitkiler,balkonumuzun koşullarına uygun, fazla büyümeyen, aşırı hassas olmayan ve budaya bileceğimiz bitkiler olmalıdır. Balkonumuza bambaşka bir görüntü ve zevk verecektir bitkiler.

Sıcaktan bunaldığınızda azda olsa, hafif bir esintiyle ferahlayacağınız balkonunuzun olması ve hafif bir meşguliyet, siz farkında olmasanız da hayatınızı güzelleştiren önemli bir husustur. Dekorasyon noktasında ise balkonunuzun kullanım alanına göre tercihlerde bulunmak en iyi sonuçları verecektir.İşte sizlere fikir verebilecek bazı ;

balkon dekorasyonu Balkon Dekorasyonu

Sade bir balkon dekorasyonu örneği

balkon dekorasyonu 1 Balkon Dekorasyonu

Oldukça rahat ve kullanışlı bir balkon dekorasyonu örneği.

balkon dekorasyonu 2012 Balkon Dekorasyonu

Çocuklar için dekore edilmiş bir balkon

balkon dekorasyonu 2013 Balkon Dekorasyonu

Ağaç oturak ve sehpa.Oldukça klasik ve hoş bir balkon dekorasyonu fikri

balkon dekorasyonu fikirleri Balkon Dekorasyonu

Geniş ve barbekülü balkonlar için oldukça ferah bir tasarım.

buyuk balkon dekorasyonu Balkon Dekorasyonu

.

dar balkon dekorasyonu Balkon Dekorasyonu

Küçük ama sevimli, cıvıl cıvıl bir balkon.

kucuk balkon dekorasyonu Balkon Dekorasyonu

Bu daracık balkonda daha ne yapılabilir ki?

Balkonunuz ister küçük olsun ister büyük.Onu kullanılabilir hale getirmek tamamen sizin elinizde.İyi bir dekorasyon tercihi ile balkon keyfi sürmek her daim mümkün.

Ev dekorasyonu fikirlerine göz atmak isterseniz >> Ev dekorasyon örnekleri

Bayanlara yönelik bir önceki Yatak Odası Dekorasyonu başlıklı yazıda "beyaz yatak odası dekorasyonu, dekorasyon ve küçük yatak odası dekorasyonu" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbalkon dekorasyonu,balkon dekorasyon,dar balkon tasarımları,balkon dizayn örnekleri,balkon dekorasyonu görselleri,balkon tasarımları,balkon süsleri,balkon dizaynı örnekleri,balkon dekorları,balkon dekorasyon fikirleriEtiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ