03 Ekim 2012

Batman da AVM kuruldu

Ülkemiz de son yıllarda bölgeler arasındaki toplumsal ekonomik bütünleşmeyi sağlamak ve bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak adına yeni iş olanakları sağlayacak tedbirler alınmaya başlanmıştır.

Doğu ve Güneydoğu  Anadolu bölgelerindeki problemlere bakıldığında işsizlik başta olmak üzere beraberinde pek çok olumsuzluğu bir araya getirmektedir.  Bu olumsuzlukları yenmek adına iş adamlarının bu konuda duyarlı olması ve destek vermeleri son derece önemlidir. Bu destekle beraber hem bölgedeki işsiz erkek sayısı hem de ev hanımlarının ev ekonomisine katkı sağlama olanakları çoğalacaktır.

Batman da AVM kuruldu Batman da AVM kuruldu

Batman da 140 iş adamının bir araya gelmesiyle kurulan Batman Park AVM, bölgenin gelişimine ve ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacaktır. Çünkü yaklaşık 800 kişinin istihdam edebileceği bir alışveriş yani kazanç sağlayacak bir fabrikadan bahsediyoruz. Bu fabrikadaki dükkanlarda  ev hanımları da evde yaptıkları el işlerini, dikiş, nakış, boyama ya da ev yemeklerinin satışını yaparak para kazanıp aile bütçesine katkıda bulunacaklar.

Batman Park AVM’de  5 salonu ve çok sayıda iş yeri bulunmaktadır.

Açılışını Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erden Cantimur’un yaptığı Batman Park AVM pek çok batmanlının iş kapısı olacak.  Cantimur yapmış olduğu konuşma da 140 iş adamının yaptığı bu örnek davranışı takdir ederek, bütün iş adamlarının güç birliği yaparak bu davranışları göstermeleri ve bölge ekonomisinin güçlenmesine katkı sağlayarak istihdamı artırmaları  konusunda çağrıda bulundu.

Bayanlara yönelik bir önceki Erkiletliler de KAYMEK'ten Yararlanacak başlıklı yazıda "kaymek, kaymek nedir ve kaymek ve ev hanımları" hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ