20 Temmuz 2015

BEBEK BÜYÜTÜRKEN TİTİZLİK BAŞA BELA

Herkes anne bebeğine özenli olmalıdır ki eminim öylesiniz. Özenli olmak demek; onu gözlemlemek, ihtiyaçlarını eksik etmemek, temiz olmak demektir. Özenli olmayı lütfen titiz olmakla karıştırmayalım.

bebek bakimi ve titizlik BEBEK BÜYÜTÜRKEN TİTİZLİK BAŞA BELA

Sevgili anneler, anne adayları;

Bebeklerimizi mikroplara karşı ne kadar korumakta fayda etmez. Çünkü onlar her cismi tanımak ister, diş zamanlarında siz görün görmeyin her şeyi ağızlarına götürürler. Temiz olmak ile titiz olmayı bir birine karıştırmadan bebeklerimizi çevre şartlarına alıştırmalıyız.

İlk 4 ay bebek için çok önemlidir. Hasta olan kişilerle görüşmemeli hatta ellerimizi yıkamadan bebeğimize kendimiz bile dokunmamalıyız. İlk 4 aydan sonra ise sadece yapmamız gereken biberon temizliği, emzik temizliğidir. Bebeklerimizi mikrop savar gibi korumaya çalışırken yaptırdığımız aşılarda vücuda mikrop verdirmektir aslında. Bu aşılar yapılır, bebek bu mikroba karşı bağışıklık kazanır. Bundan yola çıkarsak evde her defasında memesi düşen çocuğun memesini buharlara bastırmanın yarım saat kaynatmanın ne alemi var. Sadece şöyle bir sudan geçirseniz de yeter.

Bebeğim yerlerde emekiyor diye haftanın her günü çamaşır sularıyla evi silmenin ne doğrusu var. Sadece ılık su ile ki kokuya bebeklerin hassasiyeti olur yeterlidir.

Özenli olmakla aşırı titiz olmayı karıştırmayalım ve bunlar gibi daha nice yapılan yanlışları şöyle bir kafamızda analiz edip uygulayalım. Göreceksiniz daha sağlıklı bireyler yetiştirmiş olacaksınız.

Bayanlara yönelik bir önceki Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir? başlıklı yazıda "erkeğin görevleri ve Erkeğin Hanımına Karşı Görevleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlartesbih oyALARI,AŞK KALBİ,köstebek pastası,köstebek pasrta,el işi iğne oyası,DÜŞÜNME ODASI,İnci oya örnek,Kalplı ask,küçük gözlere eyeliner modelleri,Çok çilli yüzler

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ