07 Şubat 2014

Bebekler İçin Oldukça Gereksiz Olan Ürünler

Her anne adayı bir bebeğe sahip olacağını öğrendiği andan itibaren bebek için hazırlanmaya başlar. için gerekli olan malzemeler dışında bir de gereksiz olan malzemeler vardır. Bazıları ise kısa süre kullanılabilecek olanlardır.
Yapılan hatalardan biri bebeğin kafa ölçüsüne uygun giysi almak. Kıyafetler sizin bebeğinizin kafa ölçüsüne uymayabilir. Bebeğinizin boynunu zorlanmasını istemezsiniz.
Bebeklerin odası yatmasına engel olacak ve alanı daraltacak eşyalarla dolduruluyor. Bebek büyüdüğü zaman o eşyalara gereksinim duymuyor. Bu da kısa süreli kullanılan eşyalar alanına girdiği için gereksiz olarak görünüyor. Kız anneleri bebeklerini süslemeye bayılıyorlar. Fakat bu işi abartmamak, çocuğu rahatsız edecek kıyafetler giydirmemek gerekiyor.
Bebekler için kullanılan ıslak mendiller yerine temizleme havluları kullanılmalıdır.
Çok tatlı görünen minik ayakkabılar genellikle çok fazla alınıyor. Fakat bebekler daha yürüyemediği için o kadar sık kullanımı olmuyor. Aynı zaman da ayak gelişim süreci içinde olan bebeklerin ayak sağlıkları için zararlı.
Sterilizator; genellikle annelerin tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir. Fakat pek gerekli değildir. Gerektiği zaman istenileni sıcak suda kaynatmak yeterlidir.
Yürüteç; bebeklerin orantısız adale gelişimine yol açabiliyor. Bu yüzden ihtiyaç listesinden çıkarılmalıdır.

oyuncak cocuk onemli mkl 300x169 Bebekler İçin Oldukça Gereksiz Olan Ürünler

Bir önceki yazımız olan Güzel ve Alımlı Bir Gelin Olmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ArananlarBEBEKLERE ALIANNA GEREKSİZ MALZEMELER

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ