10 Mayıs 2012

Bebeklerde Gaz Sancısı Sorunlarına Çözüm

Bu yazımızda sizin için neden bebeklerde gaz sancısı meydana geldiğini izah ederek konu hakkında detaylı bilgi sunacağız.

bebeklerde gaz sancisi Bebeklerde Gaz Sancısı Sorunlarına Çözüm

Anne ve baba olmak birçok insanın hayalinden zaman zaman geçer. Fakat ebeveyn olmanın insanın hayatına mutluluk getirmesinin yanında bir de bunun çok büyük zorlukları vardır. Bebeğinizle güzel bir gün geçiriyorken birden bire hiç anlamadığınız bir sebep yüzünden bebeğiniz var gücüyle bağırarak ağlamaya başlayabilir. Bu da sizin ve diğer ev halkının huzurunu kaçırabilir. Bebeğin ağlamayı kesmesi için birçok şey denemenize rağmen bazen bu durum başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Bebeğin rahatsız olduğu şeyin ne olduğunu bilmezseniz bebeğin ağlamasını kesme şansınızda kalmayacaktır. Bebeklerde gaz sancısının nedenleri üzerinde duracak olursa genelde bu durum bol süt içmekte olan çocuğun, henüz sindirim ve solunum sistemlerinin yeteri kadar gelişmemesi nedeniyle süt içerken beraberinde hava da yutmasından kaynaklanır. Hava yutmuş olan bebeklerde gaz sancısı başlar ve bu ağrıdan nasıl kurtulacağını bilmeyen bebekler çareyi ağlamakta bulurlar.

Bebeklerde Gaz Sancısı
Bebeğin belirli belirsiz ya da her gün aynı saatlerde ağlaması ile karşı karşıyaysanız bebeğinizin gaz çıkarmakta güçlük çektiği her zaman için hemen aklınıza gelmeli… Şimdi asıl soru şu: “?” İşte bunun cevabını bilmeden öncesinde bir şey daha bilmelisiniz ki kolik diye adlandırılan bu durum bebeğin büyümesi durumunda ortaya çıkan tipik sorunlardandır ve kesinlikle bir rahatsızlık olarak görülmemektedir. Bu durum bir rahatsızlık olmadığı için bunun bir tedavisinden söz etmek de yanlış olur. Fakat çocuğun gazı daha rahat çıkarabilmesi için bazı tavsiyeler verilebilmektedir. Bu konuda verilecek ilk tavsiye bebeğin her yemek yedikten sonra gazını çıkarmaya özen göstermek gerekir. Aksi takdirde bebek gaz sancıları nedeniyle sürekli ağlamayı alışkanlık haline getirip huysuzlaşabilmektedir. Bebeğin gazını çıkarmak için verilecek en önemli tavsiye bebeği omzunuza karnını yaslayacak şekilde tutarak bebeğin sırtını ovalamanız olacaktır…

Bebeğiniz sıkça ateşleniyor mu? Bebeklerde Ateş konulu makalemize göz atın

Bayanlara yönelik bir önceki Adet Düzensizliği Nedenleri başlıklı yazıda "adet düzensizliği sebepleri nelerdir, Adet görememe ve erken adet görme" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbebeklerde gaz sancısı giderici öneriler

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ