19 Mayıs 2012

Bebeklerde Göz Çapaklanması

Anne ve babaların sıklıkla şikayet ettikleri bebeklerde göz çapaklanmasından bebeğiniz de muzdaripse bu yazı tam da sizin için.

bebeklerde goz capaklanması1 Bebeklerde Göz ÇapaklanmasıBebeklerdeki bütün sistemler gelişme aşamasında olduğu için yetişkinlerde olan gelişmiş sistemlerin bebeklerde de olması beklenemez. Bu yüzden bebekler her durumda sürekli olarak yardıma muhtaç olurlar. Bu konudaki bütün iş de ebeveynlere düşmektedir. Ebeveynler de karşılaşabileceği olası problemlere karşı yeterince bilinçli olurlarsa, bu problemlere karşı gerekli önlemleri almış olurlar ve bebeğe bakmaları çok daha kolaylaşır.

Bebeklerde Göz Çapaklanması

Bebeklerde görülen basit rahatsızlıklardan biri de göz çapaklanmasıdır. Bebeklerde göz çapaklanması yetişkin insanlara göre daha sık karşılaşılan bir durumdur. Fakat sıradan gibi görülen bu durum ciddi bir göz rahatsızlığının bir belirtisi olabilir. Bebeklerde göz çapaklanmasınedenlerine bakacak olursak bunun basit veya ağır birçok nedeni olabilmektedir. Böyle bir durum ile sık karşılaşılması halinde bebeğin bir an önce doktora gösterilmesi oluşabilecek göz hastalıklarının önüne geçilmesini sağlayabilir. Fakat genelde bebeklerde görülen bu çapaklanmalar, göz ile burun arasındaki göz yaşı kanalının tıkanması ile olur.

sorusunun cevabı ise şöyle;

Bu durum zannettiğiniz kadar ağır bir durum değildir ve çok basit bir yöntemi vardır. Böyle bir durumda bebeğin burnu ile gözü arasında olan bu kanala dışarıdan hafif bir şekilde masaj yapılarak bebeğin göz yaşı kanalındaki tıkanma geçebilmektedir. Bu da bebeğin gözündeki çapaklanmaya son verebilir.

Gözde çapaklanma durumunun bebekte sık görünmesi çok da anormal bir durum olmayabilir. Çünkü birçok bebekte bu tür sorunlar olmakta ve basit masajlar ile bu durum ortadan kaldırılmaktadır. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi gözdeki çapaklanma büyük bir göz hastalığının habercisi de olabilmektedir. Bunun yanı sıra bebeklik döneminin atlatılmasından sonra yetişkin hale gelmiş çocukta göz çapaklanması görünüyorsa bu durum biraz daha ciddiye alınmalıdır. Basit bir göz çapaklanması ileriki zamanlar için ciddi tehlike sinyalleri olabilmektedir.

Bebeklerde sıkça karşılaşılan bir diğer sorunda burun tıkanıklığı.Makaleyi okumak için; Bebeklerde burun tıkanıklığı

Bayanlara yönelik bir önceki Bebeklerde Burun Tıkanıklığına Çözüm başlıklı yazıda "bebeklerde burun tıkanıklığı, bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl açılır ve bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl giderilir" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbebeklerde göz çapaklanması,bebeklerde gz apaklanmas,bebek göz çapaklanması,bebeklerde göz şibili,bebeklerde g?z ?apaklanmas?,cocukların capaklanan gozune ne yapılır,7 aylık bebeklerde göz çapaklanması,Bebeklerdeki göz capaklanmasina nasıl geçirebiliriz evde,bebeklerde göz çapaklanması nasıl geçer,bebeklerde şibil

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ