10 Nisan 2014

Bebeklerde Grip Ve Nezle İçin Tedavi

Bebeklerde Grip Ve Nezle İçin Tedavi

Bebeklerin ya da olduğu dönemlerde doktorlar anne adayının bebeğini daha sık emzirmesi gerektiğini öne sürerler. Çünkü anne sütü hastalıklara karşı antikor üretimi en kuvvetli ilaçtır.

grip bebek Bebeklerde Grip Ve Nezle İçin Tedavi

Bebeklerde halsizlik, burun akıntısı, ateş görülür.

Ciddi tehlikeleri vardır

Bebeklerde grip yada nezle olduğunda akciğer veya kulakların etkilenmesi tehlikesi vardır. Bu durumun ciddiye alınmasında büyük fayda vardır. Bebeklerde gribe ve nezleye influenza denilen sebep olur. Özellikle sonbahar ve kış aylarında bebeklerde grip ve nezle sık görülür. Yüksek ateş, baş ağrısı. eklem kaslarda ağrı, burun akıntısı, halsizlik ve öksürük şikayetleri gözlenir.

Nezlede ise yüksek ateş ve beraberinde titremeler de vuku bulur.
Kesinlikle doktor gözetiminde olunmalı, tedavi amaçlı ise burun temizliğinin yapılması, ağrı kesici ilaçlar, sık emzirme ile kısa sürede geçmesi mümkündür.

Bebeğin ateşinin 38°derece veya daha üzerine çıkması ve diğer semptomlar görülüyor ise grip riskini yüksektir. Grip olan bebekte karın ağrısı, huzursuzluk, ishal ve kusma da görülebilir.

nezle olan bebek Bebeklerde Grip Ve Nezle İçin Tedavi

Burun akıntısı çok sık görülür.

Emziren anneler daha şanslı

Bebeğini emziren anneler bu konuda şanslı durumdadırlar, çünkü anne sütü hastalıklara karşı antikor üretimi salgılar. Bebekte bu tür şikayetlere öksürük ve burun akıntısı var ise bol sıvı tüketimi gereklidir.

Bu dönemde daha sık emzirmeli ek gıdaya başlanmışsa sulandırılmış bitki çayları ile sulandırılmış elma suyu iyi gelecektir. Burun tıkanıklığı olan bebeklerde ise tuzlu burun damlaları ve yatmadan 15 dakika önce beslenmesi sağlanmalıdır.Tuzlu su damlasını bebeğinizi emzirmeden kullanılması rahat nefes alarak beslenmesine yardımcı olacaktır.

Nemli ortam sağlayın

Bu şikayetleri olan bebek anneleri bebeğin olduğu ortamda bir bardak içinde kaynar su bulundurarak nemli ortam sağlarlar ise öksürüğüne iyi gelecektir. Bir bardak kaynar su yerine buhar makinasıda olabilir. Burnu tıkalı olan bebeğin başı düz olması yerine hafif yükseltilerek hem daha rahat nefes alımı ve burun akıntısının rahatça dışarı çıkmasına yardımcı olacaktır.

Uyarı Yaşından küçük kanatlarda ilaç kullanılmadan önce muhakkak doktora görülmeli ve doktor kontrolünde olunmalıdır ve 1 yaşından küçük bebeklerde doktor izni olmadan tuzlu su damlaları kullanmak sakıncalıdır.

Bayanlara yönelik bir önceki Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir? başlıklı yazıda "erkeğin görevleri ve Erkeğin Hanımına Karşı Görevleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbebeklerde grip,bebeklerde nezle grip,10 bebek grip neler yapılmalı,bebeklerde grip yada nezle,bebekte yüksek ateş burun akıntısı,nezle olan bebeklere ne yapılmalı

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ