07 Nisan 2014

Bebeklerde Zorlu Diş Çıkarmayı Kolaylaştırabilirsiniz

Bebeklerde Zorlu Diş Çıkarmayı Kolaylaştırabilirsiniz

Anne ve babayı etkileyen en önemli dönemlerden biridir bebeklerin diş çıkarması. Çoğu bebeğin yapısına göre erken yada çok geç diş çıkarması mümkündür. Şu an kızım 8.5 aylık ve yeni diş çıkarmaya başlıyor. Fakat çok erken 3 ile 4 ayında çıkaran bebeklerde vardır. Bu dönem çok zorlu geçebilir bizimki gibi.

Bu zorlu süreci bebeğinizi rahatlatarak atlatabilirsiniz ve zorda değil.

Hanımlar, öncelikle bebeğiniz bu dönemlerde her bulduğunu ağzına atabilir ve mikrop kapabilir. Diş jelleri bir süre sonra pek bir etki göstermemektedir zaten fazla kullanımı da doktorlar tarafından önerilmemektedir.

Bebeğinizin gece huysuzlukları, sürekli ağlama, ateşli olma hali ve iştahsızlık bu semptomlar arasındadır.

Eğer emzirme döneminde iseniz anne göğsünü istememe, sürekli gerilme, ağlama gibi duruma giriyorsa diş etlerinde hararet olduğundan, sıcak şeyler ağrıyı daha çok hissettirecektir. Anne sütü sıcak geldiği için bebekte çene kısmında ve kulaklarda da ağrı yaptığı için anneyi reddedebilir. Bu sorunu bebeğinizi kucağınıza alarak bir şeyler mırıldanarak bebeğinizi sakinleştirip doyurabilirsiniz.

diş cıkarma Bebeklerde Zorlu Diş Çıkarmayı Kolaylaştırabilirsiniz

Bu dönemde sürekli ağlama, ateşli olma hali olur

Ağrı kesici yerine havuç kabukları soyun

Gün içerisinde huzursuzluk durumu varsa ağrı kesici yerine ona havuçun kabuklarını soyup buzluğa atın bebeğinizin parçalaması güç olacaktır. Eğer bebeğinizin dişleri varsa vermeyin. Havucu parçalayabilir. Islak temiz bir bezi buzluğa koyun ve bir iki damla anason veya zeytin yağı damlatıp bebeğinizin damaklarına masaj yapabilirsiniz çok hoşuna gidecektir. Hiç dişi yoksa eski insanlar pırasa kökü verirlermiş hem rahatlatır hem yarayışlı
derler. Siz de bebeğinizin yanında olduğunuz süre içerisinde verebilirsiniz.

Gece huysuzluğu varsa…

Gece huysuzluğu varsa sık uyanıp ağlamaya başlıyorsa, bebeğinizi uyumadan ılık bir duş aldırıp vücuduna bebe yağı ile masaj yapar ve yatırırsanız gece sadece karnını doyurmak için kalkabilirsiniz. Masaj bebeğinizin derin ve rahat uyumasına yardımcı olur ve bebek gelişimi içinde çok faydalıdır. Bu yazdıklarımı küçük kızım diş çıkarıyor ve çok huysuzdu bu söylediklerimi bebeğime uyguluyorum şu an hiçbir sorunumuz yok. Gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Herkese kolay gelsin…

Bayanlara yönelik bir önceki Erkeğin Hanımlamına Karşı Görevleri Nelerdir? başlıklı yazıda "erkeğin görevleri ve Erkeğin Hanımına Karşı Görevleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar2014 model kutu canta modelleri,Ateşli ev hanımları

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ