23 Nisan 2014

Beyaz Eşya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beyaz Eşya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beyaz eşya üreten yüzlerce firma arasından seçim yapmak artık zorlaştı. Şık tasarımlarıyla ve renk seçenekleriyle göz dolduran bir çok model tüketicininde kafasını karıştırıyor.

Beyaz eşya, beyaz olmaktan çıkalı çok oldu. Beyaz yerine gri, siyah, pembe, kırmızı ve daha bir çok istek doğrultusunda renk mevcut. Tüketicilerin burada dikkat etmesi gereken, renk ya da modelden ziyade işlevselliğidir. Çünkü beyaz eşya aslında bir evin işini kaldıran parçalardan oluşur. Doldurursunuz çamaşırınızı, bulaşığınızı kaldırır, doldurursunuz yiyeceklerinizi depolar.

beyaz eşya Beyaz Eşya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beyaz eşya seçerken nelere dikkat edilmelidir ?

Beyaz eşyalara her geçen gün daha çok iş düşmektedir. Bu işlerle doğru orantılı olarakta alınacak beyaz eşyanın kapasite ve tabiiki kullanım kolaylığı, enerjiden tasarrufu ön planda tutulmalıdır. Göz zevkinizi sonraki palana atmalı ve beyaz eşya seçiminde bu belirtilen hususlara dikkat etmelisiniz.

Çamaşır makinalarında tercih yapılırken, kilogram olarak ne kadar çamaşır aldığı, deterjan haznesinin ve dış yüzeyinin temizliğinin kolay olması, çamaşır kurutma fonksiyonunda içinde bulunması ve aynı zamanda da sürekli çalışacağını düşünerek tasarruflu cihazlar tercih edilmelidir.

Bulaşık makinalarında ise yine tasarruf ön planda tutulmalı, iç haznesinin çok bulaşık alabilmesi için genişliğine önem verilmelidir.

Buzdolabı seçerken; saklama haznelerinin bizim yaşam tarzımıza uygun ve kullanışlı olması, aparatlarının kolay takıp çıkarılabilir ve hatta makina da bile yıkanabilir olması, dondurucu kısım hazne ve genel buzdolabınızın içinin geniş, koku engelleyici havalandırma sistemi olmasına önemle dikkat etmek gerekir.

Beyaz eşyalarınızı alırken bu sayılanlara dikkat ettiğinizde, aldığınız ürün size kolaylık ve uzun ömürlülük sağlayarak evinizin yükünü hafifletir. Aksi halde sadece şık olsun benim olsun derseniz ve bu özelliklere dikkat etmezseniz de işiniz zorlaşacak ve ev işinden şikayetleriniz başlayacaktır. Buna bağlı olarakta ömrü dolmadan bile yeni beyaz eşyalar almak zorunda kalabilirisiniz. Bu tarz sorunlarla kafanızı meşgul etmek istemiyorsanız lütfen beyaz eşya alırken tasarımından ziyade iş kolaylıklarını düşünüp tekrar bir değerlendirme yapınız.

Bayanlara yönelik bir önceki Ferah Bir Mutfak İçin Neler Yapılmalı? başlıklı yazıda "ferah bir mutfak için neler yapılmalı, ferah mutfak ve mutfak dekorasyon önerileri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbeyaz eşya seçerken nelere dikkat edilmeli,eve eşya seçerken neye dikkat etmeli,beyaz eşya seçerken nelere dikkat etmeli,beyaz eşya seçerken neye dikkat etmeli,beyaz eşya seçiminde nelere dikkat edilmeli,beyaz esyada neye dikat edilmeli,beyaz eşyayı üreten firmada almak istemiyorsa ne yapmalıyız

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ