28 Haziran 2014

Boşanmaya Karar Verirken…

Son yıllarda boşanma oranlarındaki artışı göz önüne aldığımda, yanlış eş seçimi mi bizi bu noktaya getirdi yoksa tahammül sınırlarımız mı daraldı acaba diye düşünür oldum. Aslına bakarsanız yanlış eşe tahammül etmek gerçekten de çok zor. Fakat neye göre, kime göre yanlış orası da ayrı bir mevzu.

Neticede doğru ya da yanlış bir şekilde boşanma noktasına geldiyseniz ve çocuklarınız varsa bu kararı vermek oldukça güçleşiyor. Benim bahsetmek istediğim konu, boşanma kararınızı etkilemeli mi ya da ne kadar etkilemeli?

Bir zamanlar severek evlendiğiniz adam, şimdilerde hayatınızı cehenneme çeviriyor ve siz artık onun yüzünü bile görmek istemiyorsunuz. Her gün, bir önceki günden daha zor geçerken, siz hala bir şeylerin düzeleceği umuduyla yaşıyorsunuz. Çocuklarınızın mutluluğu için kocanıza katlanıyor ve evliliğinizi devam ettirmeye çalışıyorsunuz. Aslında içten içe siz de çok iyi biliyorsunuz ki, hiçbir şeyin düzeleceği falan yok.

b2e60d73e96dba80eb2829dd7801ad75 Boşanmaya Karar Verirken...

Siz kendinizi feda etmekten vazgeçtiğiniz anda ipler kopacak, bardak taşacak ve tabiri caizse kıyamet kopacaktır. Eğer bunun aksini düşünüyorsanız, eğer bir şeylerin düzeleceğine dair küçük de olsa bir umut var diyorsanız, yola devam… Ama böyle bir umut yok ise kendinizle birlikte çocuklarınızı da feda etmeyin. Onların her yönden sağlıklı bireyler olarak yetişebilmeleri için sağlıklı bir ortamında sevgi ve huzurla büyümeleri gerekir. Sürekli bir huzursuzluk ve kavga ortamında yetişen çocuklardan, sağlıklı birer birey olmalarını beklemek yanış olmaz mı? Bu çocuklardan derslerinde başarı, ilişkilerinde başarı beklemek ne kadar doğru olur? Büyüdüklerinde sizin yüzünüzden öyle oldu, böyle oldu demezler mi?

Bilmelisiniz ki, siz sevgiyle beslenen mutlu bir anne değilseniz, çocuğunuzu da mutlu edemezsiniz. Kendi sağlığınızla birlikte çocuklarınızın sağlığı ve geleceğini de düşünmek zorundasınız.

Bu nedenle geleceğin anne-babalarını yetiştiren bizler ileride pişman olacağımız bir karar vermeden önce çok iyi düşünmeli, artı ve eksileriyle her yönden değerlendirerek, kendimiz ve çocuklarımız için en sağlıklı kararı vermeliyiz.

 

Bayanlara yönelik bir önceki Açlık Hissini Nasıl Bastırırız? başlıklı yazıda "açlığı bastırma taktikleri, açlık bastırmak ve açlık hissi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarboşanma kararı verirken,kurabiye çeşitleri,seni seviyorum kurabiyesi tarifi

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ