31 Aralık 2013

Boyun Bakımı İçin Öneriler

BOYUN BAKIMI

Boyna çoğu zaman özen gösterilmez. Oysa vücudun bu bölgesi çok hassas ,kırışıklıklara  ve derinin bozulmasına karşı çok korunmasızdır; buraya büyük bir dikkat ve özenle bakmazsanız daha yaşlı görünme tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız.boyun bakimi 300x200 Boyun Bakımı İçin Öneriler

NİÇİN BOYUN YÜZDEN DAHA ÇABUK BOZULUR ?

Bu olgu başlıca iki nedenle açıklanabilir :

Bu bölgede deri çok ince dokunmuştur, öyle ki göz kapaklarındaki gibi ince ve duyarlıdır. Çok çabuk kurur , gerilir , ve kolayca kırışır.

Öte yandan , çene ucundan boynun altına kadar inen bölüm hiçbir kemikli dayanak olmaksızın , yer çekiminin  etkisine açıktır. Yağ fazlalığı deri altı dokusundan süzüldüğü zaman bu bölüm sarkar ve ikinci bir çene oluşmasına neden olur.

İZLENMESİ GEREKEN BİRKAÇ ÖĞÜT

Yatmak için uzandınız zaman durumunuzu iyi kontrol edin. Yastıklarınız çok büyükse ,başınız çok yüksekte kalacak ve öne doğru bükülecektir. Bu durum taze derinizde buruşuklukların belirmesine neden olacak daha sonra da bunlar hızla zamansız çizgiler haline gelecektir. Bunu önlemek için mümkün olduğu kadar düz bir yastıkta ,hatta daha iyisi yastıksız uyuyun. (Aynı şekilde çocuklarınızı  da doğuştan başlayarak yastıksız uyumaya alıştırın.)Uyudunuz zamanlar , boynunuzu yukarı çekerek gergin tutmaya özen gösterin.

Yatağınızda çalışırken , yazarken , okurken  ya da yalnızca masada otururken boynunuzun durumunu kontrol edin. Boynunuzu içeri çekmeyin ,başınızı dik tutun .

Yürürken boynunuzu dik tutun.

İşte şimdide mümkün olduğunca sık uygulayacağınız bir çalışma www.evhanimlarina.com ekibi olarak sizlere sunuyoruz ;

Başınızın üstüne kalın bir kitap koyun , bu kitapla birlikte her gün 5 dakika yürüyün. Bu işlemi alışkanlık haline getirmeyi kesinlikle unutmayın.

Bayanlara yönelik bir önceki Sırt ve Göğüs Bölgesindeki Sivilceler başlıklı yazıda "göğüs sivilceleri neden olur ve sırttaki sivilceleri engelleme" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevde boyun bakımı

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ