09 Ekim 2012

BUMEP Kapsamında 3 Bin Kadın Bilgisayar Öğrendi

Bursa’lı ev hanımları bilgisayar kullanmayı öğreniyor. BUMEP (Bursa Mobil Eğitim Projesi) kapsamında Bursa’da geçen yıldan bu güne kadar 2 bin 848 bayan bilgisayar kullanmayı öğrendi. Ancak bu bilgisayar kurslarının diğerlerinden farkı verilen bu hizmetin ev hanımlarının ayaklarına kadar gidiyor olması.

BUMEP Kapsaminda 3 Bin Kadın Bilgisayar Ögrendi BUMEP Kapsamında 3 Bin Kadın Bilgisayar Öğrendi

Bu farklı proje kapsamında 5 otobüs ve 10 bilgisayar ile mahalle mahalle gezilip, 4-5 hafta gibi kısa bir sürede ev hanımlarına bilgisayar eğitimi veriliyor. Uzman personeller tarafından verilen eğitime 16 yaş ve üstü bütün ev hanımları katılabiliyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bütün günlerini evde ev işleriyle geçiren, çoğu zaman mahalle dışına bile çıkma fırsatı olmayan bayanların daha sosyal hale gelmesi için bu hizmeti onların ayağına kadar götürdüklerini söyledi. Bu projeye bayanların gösterdiği ilginin oldukça yoğun olduğunu dile getiren Altepe, “Ev hanımlarının sosyal ve ekonomik yaşamlarını güçlendirip, çocuklarının eğitimine daha fazla katkı sağlayarak, kendilerini de bu sayede geliştiriyorlar.” diye ekledi.

Bayanlara yönelik bir önceki Ev Hanımlarına Konserve Eğitimi başlıklı yazıda "ev hanımları domates konservesi, ev hanımları domates konservesi yapıyor ve ev hanımlarına eğitim" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbumep,bumep bilgisayar eğitim kılavuzu,evde bilgisayar öğreme uygulamalı

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ