17 Ocak 2014

Çiçek Desenli Atkı ve Bere Yapımı

Malzeme:kız çocukları için atkı modelleri 7 300x269 Çiçek Desenli Atkı ve Bere Yapımı

300 gram yün
2 numara tığ

Berenin yapılışı : Bereye tepe kısmından başlanır.15 sıra artırarak devam edilir. 15’inci sıraya geldiğimizde de eksilterek 6 sıra daha öreriz.Berenin siperlik kısmı içinse yarım ay şeklinde mukavva ya da kırılmayan bir malzemenin üzerini sık iğne ile kaplayarak tepe kısmını birleştiririz.

Şalı ise pembe , lila , kırmızı, mor ve yeşil renklerle büyük motifler yaparak birleştirin. Motiflere zincir çekip halka yapın. Halkanın üzerine uzun olarak 4 kez çekip toplayın. 3 zincir çekip tekrar uzun ilmeklerle, 8 yapraklı orta bölümü yapın.

Ortadaki çiçeğin arasındaki zincirlerden uzun ilmekler alıp 3’er yapraklarla devam edin.Etrafına beyaz renklerle köşelerde uzun atmalar arasına örümcek yaparak büyük kare motifleriyle birleştirerek şalınızı tamamlayın.

Çiçek kısımlarının tomurcuk kısımlarına, kendi zevkinize göre boncuklar da dikebilirsiniz. Bereyi bitirdikten sonra, gül kısmına isterseniz boncuk dikmek suretiyle de değişik çiçek modelleri yapabilirsiniz. Tabi ki aynı işlemi atkınızda da tekrarlamak kaydıyla bir uyum sağlayabilirsiniz.

bere atkı 300x225 Çiçek Desenli Atkı ve Bere Yapımı

Bayanlara yönelik bir önceki Krovize Hırka Nasıl Yapılır? başlıklı yazıda "hırka modelleri, hırka nasıl yapılır ve Hırkalar" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarçiçek desenli atkı,oyalar bittikten sonra,yarım ay iğne oyası modelleri,boncukla yapılan atkı modellerini,çiçek bere,çiçek yapımı modelleri,yorgan ipi üzerine yapılan oya örneği,bereler çiçek yapımı,bereye çiçek örgü,çiçek desenli atkı nasıl yapılır

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ