13 Mayıs 2012

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Güzel ve ağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen her kadın yapmalıdır. Peki cilt bakımı nasıl yapılır ? Cildimizin esnek ve sıkı olması vücudumuzdaki bazı enzimler ile sağlanmakta. Gençken bu enzimler arası denge korunur ancak yaş ilerledikçe bu denge bozulur. Doğal cilt bakımı için hazırlayacağınız kürler ve maskeler ise cildi canlandırır ancak bu canlılığı uzun süre koruyamaz. Cildinizin sağlıklı olması için evde cilt bakımında dikkat etmeniz gereken bir kaç unsuru belirtelim.

  • Cildinizin sağlıklı görünmesi için dikkat edeceğiniz işlerinde başında dengeli beslenmek gerekiyor. Vücut için gerekli olan besin maddelerini düzenli olarak almalısınız.
  • Düzenli bir uyku cildiniz için vazgeçilmezdir. Güzellik uykusu kavramını boşuna yaratmamışlar öyle değil mi ? :)Vücudumuzun çoğunluğu sudan oluşmaktadır ve su cildimiz için vazgeçilmezdir. Her gün bol bol su tüketmeliyiz.
  • Sigara ve alkol gibi zararlı ve bağımlılık yapan maddelerden uzak durmalıyız.
  • Bol oksijen içeren ortamlarda egzersiz yapmalıyız. Evinize yakın olan bir parkta koşuya çıkmanız buna örnek olabilir.
  • Cildinizi güneşten korumalısınız. Güneç kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz.
  • Cildinizi sıcak ve soğuk havadan korumak için başvuracağınız ilk şey nemlendiriciler olsun.
  • Cilt bakımının en önemli unsuru düzenli olarak yapılması gerektiğidir. Günlük olarak yapacağınız cilt bakımı sizi amacınıza ulaştıracaktır.

cilt bakim nasil yapilir 250x300 Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?Cilt bakımı nasıl yapılır ?
Bir günde yapacağımız cilt bakımını ikiye ayırmak bize çok yardımcı olacaktır. Bunu ikiye ayırırken en uygun zamanlar sabah ve akşam olacaktır. Sabah ve akşam yapılan cilt bakımı cildinizin güzelliğini korumanıza yardımcı olur.

?
Sabah kalktığınızda yapacağınız ilk şey yüzünüzü su ve biraz sabunla yıkamak olsun. Daha öncede belirttiğimiz gibi cilt bakımı için en önemli unsur temizliktir. Bu yüzden yüzümüzü yıkadıktan sonra biraz pamuk ve tonik ile daha derinden bir temizlik uygulaması yapıyoruz. Tonik ile yaptığınız temizlikten sonra cildinize süreceğiniz fazla yağlı olmayan bir nemlendirici krem cildinizi gün boyu korumanızı sağlayacaktır.

?
Akşam eve geldiğinizde ilk iş makyajlı iseniz makyajınızı temizlemeniz olacaktır. Makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve sabah yaptığınız gibi biraz tonikle temizleyin. Ardından sabah kullandığınız nemlendirici kremden biraz daha yağlı bir krem sürerek akşam yapılacak olan cilt bakımını tamamlamış oluyorsunuz.
Evet günlük olarak yapacağınız cilt bakımı bu kadar basit ve ekonomik.

Suna Dumankaya’nın mucizevi cilt bakım kürlerine göz atmak isterseniz; Suna Dumankaya Cilt Bakımı

Bayanlara yönelik bir önceki Suna Dumankaya Cilt Bakımı başlıklı yazıda "cilt bakımı, suna dumankaya cilt bakımı önerileri ve suna dumankaya cilt bakımı tavsiyeleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar62 yaş kırışık cilt evde bakımı nasıl yapılır

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ