26 Nisan 2012

Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Özellikle bayanların ağırlık verdiği bir konudur cilt bakımı. Güzel görünmek isteyen her kadın cilt bakımına önem vermektedir. uygulanmayan ciltler ise ilerde çeşitli sorunlar ile karşılaşabilmektedir.
cilt bakimi Cilt Bakımı Tavsiyeleri
Yüzümüz en çok cilt sorunu yaşadığımız bölgelerden biridir. Bakım yapılmayan veya yanlış cilt bakımı uygulanan yüzlerde siyah noktalar, sivilceler, yağlanmalar, kırışıklıklar gibi cilt sorunları ortaya çıkabilmektedir. Cilt bakımı güzel görünmekten öte sağlıklı bir cilde sahip olunması adına yapılmalıdır.

Suna Dumankaya Cilt Bakımı
Her insanın cildi farklılık gösterebilir. Bu yüzden her cilt tipine farklı bakım kürleri uygulanır.Bu noktada tavsiyemiz cilt bakımı konusunda tecrübeli kişilerin hazırladığı formüllerden yararlanmak. Cilt bakımı konusunda şüphesiz ilk akla gelen isim ise Suna Dumankaya. Bitkisel ile doğal bir cilt bakımı imkanı sunan Suna Dumankaya bu noktada oldukça popüler.

Cilt Bakımı Formülü
Cilt bakımı formülleri genelde krem veya maske uygulamalarını içerir. Formüllerde ki karışımları bu formlarda elde edebilmek için genelde Benmari eritme tekniği kullanılmaktadır. Bu teknik basit bir eritme tekniğidir ve uygulaması çok kolaydır. Öncelikli olarak krem veya maske formülünde ki malzemeler cam bir kabın içerisine konur. Daha sonra bu cam kap içi kaynar su ile dolu olan başka bir kapın içerisine konur ve bu şekilde cam kabın içerisinde ki malzemelerin erimesi sağlanır.

Cilt Bakımında Temizlik
Cilt bakımının en önemli unsuru temizliktir. Cilt bakımı uygulamalarının hepsinde ilk olarak vurgulanan unsur cildinizin temiz olmasıdır. Temiz bir cilde uygulayacağınız doğru ve düzenli bir bakım çalışması ile sizde sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Arananlarcilt bakım formülleri ansiklopedisi,kadın bakım,cilt bakım formülleri,cilt bakımı kadın,evde bakım formülleri,evde cilt bakım formülleri

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ