06 Mayıs 2014

Cilt Bakımında Püf Noktalar

Cilt Bakımında Püf Noktalar

Cildinize günlük bakım yaparken öncelikle cilt analizi yapmalısınız. Cilt tipinizi bilmek size yapacağınız işlemde en doğru sonuçları almanızda yardımcı olacaktır. Evde en basit şekilde cilt analizi yapmanın yolu peçete kullanmaktır.

Cildinizin analizini nasıl yapabilirsiniz

Normal günlük kullandığımız peçetelerden bir tanesini alıp  katını ayırın. Tek parça olacak şekilde elinize alın. Komple yüzünüze kapatın. Özellikle alın ve yanak bölgenize tampon yapın. Peçeteyi yüzünüzden ayırdığınız da tamamen kuruysa ve lekesiz ise cildiniz kuru demektir. Alnınıza ve burnunuza gelen kısımda lekelenme varsa karma,  komple peçete de lekelenme varsa yağlı bir cildiniz var demektir. Analizi yaptıktan sonra gelelim günlük bakıma.

Cilt türünüze göre nasıl bakım yapılır

Kuru ve karma ciltler için hakiki gül suyu temizleme de kullanılabilir. Hem cildinizi temizlemiş olursunuz hem de gül suyunun içeriğinden dolayı nemlendirme işlemini de görür.

Yağlı ciltler için ise gül suyuyla temizlemenin yanında siyah nokta oluşumuna karşı peeling ve maskeye ihtiyaç vardır. Evinizde bulunan herhangi bir el kreminin içine azıcık irmik yada ince çekilmiş  kaya tuzu koyarsanız,  bu karışımdan harika bir piiling elde etmiş olursunuz. Cildinize hafif ovarak uyguladığınız bu piiling hem ölü deriyi atmanıza,  hemde siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca yağlı ciltler için aktarlarda satılan kuru kil ile harika maskeler yapabilir, ve cildinizin fazla yağını alarak parlamasına engel olmuş olursunuz.

cilt bakımı Cilt Bakımında Püf Noktalar

Cilt bakımının püf noktaları nelerdir ?

Yağlı ciltler de sivilce sorunu da çok sık görülür. Sivilceli bir cildi temizlemek için bir fincan maden suyu yada normal suyun içerisine bir fincan elma sirkesi ekleyin. Bu karışımı bir pamuk yardımıyla cildinize sabah akşam tampon yapın. Elma sirkesinin antibakteriyel özelliği cildinizi arındırır ve sivilcelerinizin kurumasını sağlar. Yağlı ve sivilceli bir cildin dikkat etmesi gereken nokta, peelingdir. Sivilceli bir cilde kesinlikle piiling uygulanmaz. Bu sivilceleri daha kötü  bir duruma getirebilir. Siyah nokta varsa ve piiling uygulanacak ise sivilceli bölgelere dikkat edilerek yapılmalıdır.

Cilt bakımının da en önemli şey temizliktir. Sadece sabah akşam temizleyerek aydınlık ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Kuru ciltler nemlendirme de çok önemlidir. Evde nemlendirici bir maske yapmak için, bir salatalığı robottan geçirip içerisine azıcık hakiki zeytinyağı ekleyip haftada bir 20 dakika süreyle yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca salatalığı dilim olarak kesip gözlerinizin üzerine koyup 20 dakika beklerseniz, göz çevrenizi nemlendirmiş ve kırışıklık oluşumunu engellemiş olursunuz.

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarkuru cilt bakmnn pf noktalar,kuru cilt bakımının püf noktaları,cilt türünü nasıl anlarız,cilt turumuzu unasil,cilt turumuzu nasil bir sekilde anlariz,cilt türümüzü nasıl biliriz,cilt türümüzü nasıl anlarız,cilt bakımında püf noktalar,cilt analizi nasıl yapılır,cildimizin türünü nasıl anlarız

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ