27 Aralık 2013

CİLT BAKIMINDAKİ HATALAR

CİLT BAKIMINDAKİ HATALAR
KAÇINILMASI GEREKEN HATALI DAVRANIŞLAR
Derinizin tipine uygun olduğunu kesinlikle anlamadan hiçbir tedavi yapmayın.
Derinizin bakımını dikkatlice yapıyor,temizliyor, her gün bir nemlendirici,besleyici krem sürüyor,hatta,bir ampul şoku tedavisi uyguluyorsunuz.
Böyle iken istemeyerek de olsa bazı hatalar yaparız.
15895517cilt bakimi 300x162 CİLT BAKIMINDAKİ HATALAR
BAZI TEMEL KURALLAR
Yağlı bir cildiniz varsa belki de kuru bir ciltten daha dayanıklı olduğunu düşünüyorsunuzdur.
Böyle olmakla birlikte,kuru cilt gibi o da kuruyabilir; hatta,ona daha az ilgi gösterirseniz daha da fazla kurur.bu sebeple yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka hava güneşli ya da kapalı olsun mutlaka güneş kremi kullanmalısınız ve unutulmaması gereken diğer bir nokta da mutlaka su içmelisiniz.Çünkü su yağlı cildin sarkma olasılığını en aza indirir ve yüzü kısa sürede toparlar.
Kuru bir cildiniz varsa ;mutlaka alacağınız kremlerin içeriklerini okuyun.Alkol içerikli ürünleri almayın çünkü alkol içerikliler ciltteki nemi alır.En sağlıklısı gliserinli ürünleri kullanmalarıdır.Çünkü gliserin nem dengesini en sağlıklı şekilde ciltte tutar.Kuru ciltlerin, yüksek faktörlü güneş kremlerini de günde iki kez kullanmaları gerekir.Bol su içmek tüm cilt tipleri için vazgeçilmez gençlik iksiridir.
İYİCE NEMSİZ BİR CİLDİNİZ VARSA
Belki de iyi bir buhar banyosunun gerekli olduğunu düşünüyorsunuzdur.Ama hayır.Hatta denilebilir ki buhar banyosu nemsiz bir deriye en az iyi gelen şeydir.Buhar banyosundan sonra ,deriniz şişmiş gibi ,nemlenmiş gibi görünebilir; ama bu geciçi ve yanlış bir izlenimdir.Gerçekte,buharın etkisiyle deriniz soluk almış ve suyundan kaybetmiştir.Deriye bu sağlıklı görünüşü veren yalnızca bu soluk alıştır.
Buhar banyosunu sadece yağlı ,kirlenmiş bir cildimiz ,siyah noktalarımız ve sigara içiyorsak toksinlerden arındırmak için uygulamalıyız.
Unutmayalım buhar banyosunun hiçbir şekilde yeniden nemlendirici bir etkisi yoktur.

Bir önceki yazımız olan Yüzünüzdeki Sivilce İzlerinden Kurtulmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ