17 Mayıs 2014

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

, cinsel ilişki yolu ile bulaşan, genital bölge enfeksiyonlarını ifade etmektedir.

Tek eşli olmama durumu ve korunmasız cinsel ilişki nedeniyle, birçok insan tarafından karşılaşılan bir sorun haline gelen bu hastalıklar, tedavi edilmedikleri takdirde, öldürücü sonuçlara kadar gidebilmektedirler.

Genel olarak cinsel ilişki ile bulaşan bu hastalıklardan bazıları, kan yoluyla da bulaşabilmektedir. HIV (), ve gibi hastalıklar, bu şekilde hem kan yoluyla, hem de cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalıklardandır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıkları şu şekilde sıralayabiliriz.

cisel yolla bulaşan hastalıklar Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nelerdir ?

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtileri nelerdir ?

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, bazen hiç belirti göstermeyebilir. Bu nedenle, anlaşılmaları çok zor olmaktadır. Bazen de çeşitli belirtiler dâhilinde, bu hastalıkların tanısı konabilir. Kadınlarda, daha çok, koyu renkli ve kokulu bir akıntı ile kendini gösteren bu rahatsızlıklar, erkeklerde de, cinsel organ çevresinde oluşabilecek siğil ve kızarıklıklar ile ortaya çıkmaktadır.

Buna benzer belirtiler görüldüğü, ya da sadece şüphe duyulduğunda bile, mutlaka doktora başvurulmalıdır.

 

Bayanlara yönelik bir önceki Migren Nedir ? başlıklı yazıda "baş ağrıları nedenleri, basit migren ve klasik migren" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarcinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtileri nelerdir,cisel yol ile buluşan hastalık lar,cisel yol ile buluşan hastaliklar

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ