25 Mart 2014

Çocuğunuza Sebzeyi Sevdirmenin Yolları

Çocuğunuza Sebzeyi Sevdirmenin Yolları

sebze Çocuğunuza Sebzeyi Sevdirmenin YollarıBeslenmede büyük bir yere sahip olan sebze yemeklerini çoğu çocuk sevmez. Oysa özellikle de gelişim döneminde olan çocuklar için büyük bir nimettir sebze. İşte çocuğunuza sebzeyi sevdirebileceğiniz bazı küçük beslenme ipuçları. 

Çoğu yetişkin gibi belki siz de sebze yemeklerini sevmiyorsunuzdur fakat çocuğunuza iyi bir örnek olmak için onun yanında sebze yemeklerini tüketmeye özen gösterin.

Sebzeyi pişmiş sevmeyen çocuğunuza birde sebzenin konservesini ya da salatasını yedirmeyi deneyin belki daha çok hoşuna gidebilir.

sebze yiyen çocuk 198x300 Çocuğunuza Sebzeyi Sevdirmenin YollarıPizza çocukların hatta biz yetişkinlerin bile hayır diyemeyeceği bir lezzettir . Yapacağınız pizzaya yemek istemediği sebzeleri küçük parçalar halinde üzerine koyarak yemesini sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise sebzeleri omletin için atmaktır. Peynirini biraz daha bol koyarsanız sebzenin çok fazla tadını da almış olmaz. Ve bu daha çok gidebilir.

Çorbalarının içine katarak da çocuklarınızın sebze yemesini sağlayabilirsiniz.

En son olarak ise işin biraz daha oyun boyutunda oluyor. sebze yemeği 300x198 Çocuğunuza Sebzeyi Sevdirmenin YollarıYemekleri farklı sunumlar halinde daha eğlenceli bir şekilde sunarak, yemesini sağlayabilirsiniz. (Mesela küçük bebeğinizin yiyeceklerinin üzerine mayonez ya da ketçaptan gülen yüzler çizebilirsiniz.)

Eğer çocuğunuz hala sebze yememe konusunda ısrarlıysa sebzelerde bulunan A ve C vitamininin aynısı meyvelerde de vardır. Normal meyve tüketimin iki katını yedirerek bu açığı kapatmış olabilirsiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki 3 Aylık Bebek Gelişimi başlıklı yazıda "3 aylık bebeğin hareketleri, 3 aylık bebek eğitimi ve 3 aylık bebek gelişimi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaren güzel gözler

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ