17 Ocak 2014

Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir

Günümüzde birçok mağazada çok farklı şekillerde dekorasyon malzemeleri ve ilginç tasarımlı mobilyaları rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Tabii ki bu ilginç tasarımlar en çok çocuklar için yapılıyor. Erkek çocuğunuz varsa arabalar büyük ihtimalle ilgi duyuyordur. Araba oyuncakları oynamakta büyük keyif alıyordur. Bir erkek çocuğu için her dönem bu tarz araba şeklindeki hayal olmuştur. Birçok erkek çocuğu böyle bir yatağın hayalini kurar ve bu yataklarda yatmak ister.Kız çocukları içinde geliştirilmiş bir çok farklı şekilleriyle odalara şimdiden güzel havalar yaratacağı kesin.

Sevimli ve bir o kadar da rahatlığın bir arada olduğu, çok da lükse kaçmayan büyük kanepeler, yumuşak sandalyeler adeta içlerine gömülmek için tasarlanmış yataklar kullanabilirsiniz. Cilasız mobilyalar, geleneksel kokulu antika objeler, çeşit çeşit sehpalar, masalar country tarzı ev dekorasyonunda bolca kullanılıyor. Yatak odası mobilyalarında bu tarz tercihler yapabilirsiniz.
Perde, yatak örtüsü, minder, yastık gibi bir evin olmazsa olmazlarındandır. Country için; pamuklar, ketenler, yün ve diğer doğal kumaş seçenekleri tercih edebilirsiniz. Desenlerde bol bol çiçekler, dallar, güller, meyveler ve tabi ki kareli örtüler arka planda country tarzını tamamlıyor. Patchwork yatak örtüleri de bu dekorasyonu tamamlayabilir.

Çocuğun oturabileceği bir sandalye olmalı ama yumuşak olmamasına özen gösterilmeli. Yumuşak oturaklar, öğrencinin ders çalışmasını olumsuz etkiler, hatta uykusunu bile getirebilir. Küçük bir kütüphane çalışma odasının temel eşyalarındandır. Ayrıca çalışma sırasında kullanacağı müsvedde kağıtlar ve diğer malzemeler de kütüphanede bulunmalı. Ders çalışma masasının üstü ise çok sade olmalı. Belki sadece bir ışık olmalı.Ayrıca oturakların arkasına konacak olan bel destekleriyle de çocuğunuzun sağlığını koruyabilirsiniz.

Çalışma odalarında mavi ya da yeşil en ideal renklerdir. Çünkü bu tonlar düşünme alanlarını etkiliyor ve insanı zinde tutuyor. Bu şekilde renklendirilmiş odalarda çok daha verimli çalışmak mümkünmüş yapılan araştırmalara göre artık ne derece doğrudur ben bilemem.Ama her şeyden önemlisi çocuğunuzun istekleri ve mutluluğu olmalı.Beyaz ise ışığı en fazla yansıtan renk olduğundan bilinenin aksine gözü yoruyor. Kırmızı ve tonları da gözü yorar. Öyle ise çalışma odasının rengi yeşil ve mavinin açık tenleri olabiliyor; ya da krem, fildişi gibi daha açık renklerle çalışma odası boyanabilir.Koyu renklerin insanları depresif yaptığı düşünülürse renk seçiminizi kremden yana kullanarak odada daha sonradan değişebilecek eşyalara uyumu da kolaylaştırmış olabilirsiniz.

cocuk odasi dekorasyonu 1 300x300 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir çocuk odası tasarımları 300x199 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir modern bebek odasi tasarimlari 7 253x300 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir Pembe çocuk odası dizaynı 300x211 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir cocuk odasi dekorasyonu 300x300 Çocuk Odası Nasıl Dizayn Edilir

Bayanlara yönelik bir önceki Yatak Odası Nasıl Olmalı Diyorsanız Bu Konuyu Okuyun başlıklı yazıda "dekorasyonlar, öneriler ve Yatak odaları" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlargen odas nasl renk olmal,COCUK odası dizaynı nasıl olmalı,bir çocuk odası nasıl dizayn edilmeli,cocuk odasi nasil dizayn edilir,cocuklara kanepe tarifleri,oda nasıl dizayn edilir,genç odası nasıl dizayn edilir,yatak odasi rengi nasil olmali,çoçuk odası dekoru,Çocuk nasıl

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ