27 Mayıs 2012

Çocuklarda Ortodontik Tedavi

Çocuklarda ortodontik tedavi  amaçlı bir çok diş teli kullanılmaktadır.Gelin detaylarına hep beraber bakalım.

Çocuklarda diş telleri olası şekil bozuklukları için de kullanılabilir. Bu durum genellikle erken çekilmiş olan süt dişlerinin yerlerini koruması için veya olası bir anomali öngörüldüğü durumlarda ilerde oluşabilecek sorunlar için erken yaşlarda önlem alınması şeklindedir. Bu teşhisi koyacak olanlar diş hekimleridir. Bu yüzden erken yaşlarda düzenli olarak diş hekimine rutin kontrollerin yapılması için gidilmesi gerekiyor.

Bizim tavsiyemiz tüm çocuklarımızın 5 yaşından itibaren bir diş hekimine görünmeleridir. Eğer diş hekimi olası bir anomali öngörürse ortodonti uzmanına gönderecektir ve ilerki yaşlarda oluşabilecek sorunlar çok büyümeden küçük yaşlarda önlem alınarak ortadan kaldırılacaktır. Unutulmamalıdır ki ortodontik tedaviler küçük yaşlarda çok daha iyi sonuç vermektedir.

Çocuklarda Ortodontik Tedavi

cocuklarda ortodonti Çocuklarda Ortodontik TedaviÇocuklarda ortodontik amaçlı birçok farklı diş teli çeşidi kullanılabilir. Bunlardan kullanımı en kolay ve rahat olanlar takıp – çıkartmalı diş telleridir. Takıp – çıkartmalı teller hasta açısından çok elverişlidir. Çünkü bu teller hastalar tarafından saniyeler içinde takılıp çıkarılabildiği gibi hasta için temizlemesi de bir o kadar kolaydır. Bu tür tellerin ayarlamaları da son derece kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Bildiğiniz gibi klasik tel tipleri metalden yapıldığı için rengi koyu olmaktadır. Bu yüzden de bazı çocuklar estetik bakımdan beğenmediği için sorun çıkarabilmektedir. Böyle durumlar için diş renginde olan, fazla sırıtmayan seramik teller ve bir de dişlere önden değil de arka yüzünden uygulanabilen teller vardır.

Seramik diş telleri dışında bir de renkli diş telleri vardır. Çocuklar bu tür telleri de tuttuğu takımın renklerini, sevdiği renkleri kullanabildiği için çokça tercih etmektedir.

Sağlıklı ve bembeyaz dişlere sahip olmak için Diş Nasıl Beyazlatılır?

Bayanlara yönelik bir önceki Diş Nasıl Beyazlatılır? başlıklı yazıda "diş beyazlatma, diş beyazlatma teknikleri ve diş beyazlatma yöntemleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlardiş teli çeşitleri,ortodonti tedavisi,başlıklı diş teli,çene face mask kullanımı,çene ortodonti aparatları,çıkartmalı dis tellerı,çocuklarda ortodonti,çocuklarda ortodontik tedavi,diş teli,dis teli baslikli

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ