31 Ekim 2013

Çocuklarımıza yedirdiğimiz şekerler ne kadar sağlıklı

Hemen hemen hepimiz çocuklarımızı susturmak için şekerlere jelibonlara başvururuz.Peki çocuğumuza ödül mü veriyoruz yoksa farkında olmadan zehirliyor muyuz? Ya da şöyle bir soru sorayım çocuğunuza bile isteye alkol içirir misiniz?

zararli sekerler Çocuklarımıza yedirdiğimiz şekerler ne kadar sağlıklıÇocuğumuza şeker verdiğimiz zaman yada işlenmiş gıdalar yedirdiğimiz zaman vücutlarındaki kandıda mantarı fazlalaşıyor ve verdiğimiz şekerler asetaldehite çevrilerek karaciğere gönderiliyor.Karaciğer de asetaldehiti etil alkole çeviriyor.İşte bu yüzden çocuğumuz şeker yedikçe yiyesi geliyor ve bağımlılık yapıyor,alkol etkisi yapıyor.

Tabiki hiç şeker vermeyin diyemeyiz vücudun onada ihtiyac var fakat olabildiğince sağlıklız hazır besinlerden kaçın ve unutmayın: Çocuğunuza yapabileceğiniz en büyük iyilik onu probiyotik gıdalarla beslemek vücudundaki probiyotiklere takviyede bulunmaktır.

Bağışıklık sisteminin temeli probiyotiklerdir. Özellikle çocuğunuzda alerji,egzama,hiperaktivite,romantizmal hastalık varsa yada şeker hastalığı,kanser hastalığı olanlar ve son bir yıl içinde antibiyotik kullananlar için probiyotik takviyesi yapılması şart.

Anne sütünün içinde probiyotikler var bu yüzden bebeği olan anneler sütlerini asla esirgememeli. Bebekle anne arasındaki temasta anne sütünün bebeğin ihtiyaçlarına göre oluşmasını sağlar bilimsel olarak kanıtlanmıştır bu yüzden sütü direk kendinizden verin daha önceden alıp biberonla vermeyin.

Bayanlara yönelik bir önceki Sonbahar İçin Detoks Önerisi başlıklı yazıda "detoks nasıl yapılır, detoks tavsiyeleri ve kış detoks önerileri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarsekerler,kandıda dıetı,aras oyuncak

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ