25 Eylül 2013

Çocuklarımızı Bilgisayar ve Televizyon Bağımlılığından Nasıl Kurtarabiliriz?

Çocuklar tüm gününü bilgisayar başında yada televizyon başında  geçiriyorlarsa,hayattan kopma derecesinde kendilerini kaptırıyorlarsa aileler o zaman çözüm yolu aramaya başlarlar.Yaşları gereğince meraklanmak,keşfetmek isteyeceklerdir bunu göz önünde bulundurarak onları bilgisayar,televizyon gibi iletişim araçlarından tamamen uzak tutmak pasif kalmalarına neden olur. Çözüm yollarından ilki çocukla diyaloğa geçmek ve karşılıklı anlaşarak orta yol bulmaktır.Uzmanların önerdiği ilk yol ve en doğru yol budur.

pc bağımlısı 280x300 Çocuklarımızı Bilgisayar ve Televizyon Bağımlılığından Nasıl Kurtarabiliriz?Bilgisayar yada televizyon başında,çok durulmasının sağlıklarını da etkilediğini,değerli zamanlarının aslında çoğu zaman boşa geçirildiğini anlatıp ne zamanlar ve kaç saat durulması gerekildiği konuşulup anlaşmaya varılmalıdır.

Ayrıca çocuğa başka görevler yada uğraşlar bularak ,aile sohbetleri yaparak ve en önemlisi ise sevgiye dayalı güçlü bir ilişki kurarak bilgisayar,televizyon gibi teknolojik aletlerle çok zaman harcaması da engellenmelidir.Çocuklara bunları yasaklamak doğru değildir,kontrol,sınırlama kızmadan anlatarak getirilmeli ve onlarla konuşarak beraber belirlenmelidir.

Bayanlara yönelik bir önceki Çocuklara istemedikleri şeyleri yaptırmak başlıklı yazıda "çocuklara istemedikleri şeyler nasıl yaptırılır, çocuklara kolay yemek yedirmek ve ödül sistemi nasıl uygulanmalı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbilgisayar bağımlılığından kurtarmak,cocugumu tv aliskanligindan nasil kurtarabilim,ćocukları internet bağımlılığından nasıl kurtarabili,çocukları bilgisayardan kurtarma yolları,çocukları bilgisayar bağımlılığından kurtarma yolları,cocugun televizyon bagimlisi nasil kurtarabilirim,ÇOCUĞUMUZU TELEVİZYONDAN NASIL KURTARIRIZ,çocuğumu teleon bağımlılığından nasıl kurtarabilirim,bilgisayardan cocugu nasıl men ederim,tv ye bagimliliktan cocugu nasil kurtarabilirim

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ