25 Eylül 2012

Dantel Mutfak Takımları

Geçmişten günümüze kadar gelmiş  evlerimizin olmazsa olmazları Dantel Mutfak Takımları . Tabi ki sadece mutfakta değil evimizin her yerinde kullanabileceğimiz  çok hoş aksesuarlardır danteller.

Sizler için çok hoş  ve bir okadar da  gösterişli bir mutfak takımı seçtim örmek isteyen hamarat hanımlar için tarifini de veriyorum. Bu modeli ördüğünüz de iki ayrı mutfak takımına sahip olmuş olacaksınız.Çünkü bu modelin bir özelliği de çift  taraflı kullanılabilmesi.

Dantel Mutfak Takımları modelimiz için gerekenler;

  • 22 numara dantel tığı
  • Gelincik 50 numara ( tavsiye ederim )
                                                                                                    dantel mutfak takimlari Dantel Mutfak Takımları

Mutfak takımınızı dantelinizin örneğini sığdıracak uzunlukta zincir çekerek örmeye başlayın.Zincirin üzerine tam 59 tane kafes yapın bu kafesleri üç sıra örün. Dördüncü sırada 11 kafes örün 12. kafesin köşelerine bir kez ortasına iki kez ilmekli batıp  üç kerede çekerek doldurun. 19  kafes örüp ikinci çiçeğin ilk dolgusunu yapın. Sonraki sırada 23. kafesi doldurun üç kafes örüp ilk dolguyu onun sağ ve solundaki kafesleri de doldurun üç kafes örüp sıradaki kafesi doldurun 9 kafes örüp dolgu yapın üç kafes yine ilk dolgu ,sağı ve solunu doldurun. Bu şekilde resmi takip edip sayarak çiçeği oluşturun.

Dantel Mutfak Takımları modelimizin  Çiçeğinin orta bölümünü anlayamayan arkadaşlar için tarif etmeye devam edeceğim. Modelde çiçeğimizin tam ortasına geldiğinizde 7 zincir çekin tığınıza iki ilmek sarın dört kerede çekerek uzun bir çubuk örün tekrar 7 zincir örüp devam edin.Sonraki sırada çiçeğin ortasına gelince 5 zincir çekin önceki zincirin içine ilmek almadan sık iğne şeklinde üç kez batıp çekin uzun çubuğun ucuna ve diğer zincirin içine de aynı şekilde sık iğne örün. Bu şekilde uygulamaya devam edin.

Çiçeğiniz tam yarı olduğunda bir sıra daha örüp çiçeklerinizi ördükten sonraki  kafeslerden 12 tane örüp 6 kafese dolgu yapın diğer desene bu şekilde başlamış olun. Dantel Mutfak Takımları örneğimizin tek peçetede bulunan ikinci desenin delikli bölümüne gelince yapmanız gereken şu ilk karenin bitiminde ikinci karenin dolgusunu yaptıktan sonra üç zincir çekin ilk karenin üzerine iki dolgu ucu atlayarak sık iğne şeklinde batın tekrar üç zincir örün ilmekli olarak iki dolgu ucu atlayıp çubuk yapın üç zincir örün  sık iğne şeklinde batıp üç zincir  çubuk  ve yine üç zincir sık iğne  son olarak üç zincir örüp kafese geçin. Diğer sıraya geçtiğinizde 5 yada 6  zincir  örün çubuğun üzerine ilmekli batıp çubuk yapın yine 5-6 zincir örün diğer çubuğun üzerine batın son alarak 5 zincir örüp dolgu şekline geçin bu şekilde sayarak devam edin.

Dantel Mutfak Takımları örneğimizi tamamladığınızda kenarlarının oyası için köşenin üç kafes gerisinden başlamanızı öneririm. Köşeden sayın dördüncü kareye çubuk dolgu yapın tığınıza iki kez ilmek alın dört yada beş kerede çekip uzun bir çubuk oluşturun ilk olarak 4 adet çubuk dolgu yapın üç zincir çekip sık iğne şeklinde zincire batın ve zinciri sık iğne yaparak doldurun.kenar çiçeğinin ikinci tomurcuğu için 6-7 zincir çekin ilk tomurcuğun uç köşesine ilmeksiz batın 4 zincir çekin üç çubuk örün üç zincir çekip sık iğne şeklinde batın ve zinciri doldurun bu şekilde modelimizde olduğu gibi örüp Dantel Mutfak Takımları örneğimizle mutfağınızda farklı bir hava yaratın konuklarınız hayran kalsın. İyi günlerde kullanın.

Bayanlara yönelik bir önceki Dantel Salon Takımları başlıklı yazıda "anlatımlı dantel salon takımları, ve dantel salon takımı modelleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlardantel mutfak takm,mutfak dantel modelleri,dantel mutfak takımları modelleri,mutfak takımı dantel,dantel mutfak takımı,danteller,satılık dantel mutfak takımları,anlatımlı dantel modelleri,mutfak takımı dantel modelleri,mutfak dantelleri modelleri

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ