24 Eylül 2012

Dantel Oda Takımları

Dantel oda takımları hiç şüphesiz çeyizlerin baş tacı.Şık bir o kadar anlamlı dantel modellerini sizler için paylaşıyorum.

Benim ikiz kızlarım var 17 yaşındalar ama el işine hiç ilgileri yok ne kadar zorlasam da olmuyor  maalesef. Bana ise annem öğretmişti, Allah ondan razı olsun. Bu sayede gün geldi ekmek parası kazandım. Şimdi kızlarımın çeyizi için danteller örüyorum. Sadece benimkiler değil tabii  artık günümüzde gençler pek el işi yapmıyor ama onların çeyizleri için de anneler anneanneler babaanneler  vs. aile yakınları  örüyorlar ya da para karşılığında ördürülüyor.

Ben kendimden biliyorum el işi yapmak çok büyük bir zevktir (Bir nevi rahatlama yöntemidir, sadece o işe odaklanıp sorunlar bir nebze olsun unutulur.) bu işi bilenler boş duramazlar. Hele hoş bir model görsünler onun örneğini çıkarmadan edemezler.

Dantel yılların eskitemediği asla modası geçmeyecek bir el işidir.Sadece Dantel Oda Takımları değil dantelin kullanıldığı alanlar o kadar çokki bilmem hatırlarmısınız eskiden okul önlükleri siyahtı yakalar ise beyazdı.Rahmetli annem benim için bir çok modelde dantel yakalar örmüştü . Görenler hatta öğretmenlerim bile hayran kalırdı. Şimdi ise buluzlarda, elbiselerde, havlularda, perdelerde, yemenilerde, mutfak takımlarında, kanepe örtülerinde  vs. kullanılıyor.

Size sunduğum Dantel Oda Takımları modellerinde gördüğünüz gibi bu dantellerin bazıları eskiden olduğu gibi sadece beyaz değil çok hoş renkler kullanılmış. Siz de mobilyanıza ya da zevkinize göre farklı renklerde örüp kullanabilirsiniz.

Birbirinden güzel ve gösterişli oda takımlarının içinde sehpa veya tepsileriniz için de kullanabileceğiniz konuklarınızı hayran bırakacak çok güzel örneklerde var. İçlerinden bir kaçının zevkinize hitap edeceğini tahmin ediyorum.

Şimdiden kolay gelsin ve iyi günlerde kullanın. Ayrıca Ara Dantel Örnekleri , Dantel Havlu Kenarı ve Dantel Mutfak Takımları modellerinede bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Dantel oda takımları için birkaç örnek modelin resmini aşağıda görebilirsiniz…

dantel oda takimlari Dantel Oda Takımları

dantel masa ortusu Dantel Oda Takımları

dantel oda takimi modelleri Dantel Oda Takımları

dantel oda takimi ornegi Dantel Oda Takımları

dantel oda takimi ornekleri Dantel Oda Takımları

dantel takimlari Dantel Oda Takımları

yuvarlak dantel oda takimi Dantel Oda Takımları

Bayanlara yönelik bir önceki Dantel Mutfak Takımları başlıklı yazıda "anlatımlı dantel mutfak takımı, ve dantel mutfak takımı örneği" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlardantel oda takm modelleri,mutfak dantel örnekleri,dantel mutfak takımları,oda takımı dantel modelleri,dantel oda takımları,dantel mutfak takımı modelleri,kolay dantel mutfak takımı örnekleri,anlatımlı dantel örnekleri,dantel oda takımı örnekleri,dantel oda takımı modelleri

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. mehtap diyor ki:

    en üstteki örnegin sayıları ffalan bellimi bbakıpta çıkaramıyorum çeyiz olcak çok beyendim su damlalı olanı ama sayıları yazarmısınız

YORUM YAZ