14 Eylül 2012

Dantel Salon Takımları

Dantel salon takımları, Türk kadının vazgeçilmezlerindendir. Binbir emekle yapılan bu örtüler,misafirlerimizi ağırladığımız odaların demirbaşları sayılırlar. Dantel çok eski tarihlerden beridir hayatımızda,kızların çeyizlerine anneleri anneanneleri tarafından ilk yapılan,dantel salon takımlarıdır.

Günümüzde dantel artık çok fazla tercih edilmesede, dantelleri yada en azından bir takım dantel salon takımı herkesin vardır. O bembayaz ve daha düzgün durması için ütü ile yapılmış kolalı dantellerin yerini hiçbir hazır örtü tutamaz.

Dantel salon takımları eve daha bir görkem katar. Yaşanılan bir ev olduğu anlaşılır. Gençlerin klasikler arasına soktuğu danteller aslında, zerafetin göstergesidir ve bir kadının evine olan sevgisidir. Dantel olmayan evler, sanki heran bir taşıma şirketinden kamyon gelecekmiş ve ev o yüzden toplanmış gibi duruyor. Yada bir bekarın kaldığı evmiş gibi. Belkide ben önyargılı olabilirim bu konuda. El emeği benim için çok önemli olduğundan olabilir.

Yeni evlenen kızlar,ya annelerinin yaptığı o göz nuru,danteleri hiç götürmüyorlar yada,daha sonra annelerine iade ediyorlar. İkide bana çok büyük bir saygısızlık gibi geliyor. Çünkü insanın kızı olduğunda onunla ilgili hayallerinin başında ona hatıralar bırakmak geliyor. Oğlu olan ise,yaptıkları dantellerin gelinleri tarafından hep beğenilmeyip kullanılmayacak korkusunu taşıyorlar.

Yapan kim olursa olsun verilen emeğin hatırına,bir kerede olsa salonlara o güzelim salon dantel takımları konmalıdır. Unutmamak lazım,bir gün herkez yaşlanacak. Belki siz dantel bir salon takımı yapmamış olacaksınız çocuğunuza,ama sizin aldığınız yada yaptığınız bir şeyi kullanmasını ondan bekleme ihtimaliniz, annenizin ihtimaliyle aynı olacak.

Gelin Türk kadının maharetli ellerinden çıkan dantel salon takımlarına bir göz atalım.

Kasnak salon dantel takimi Dantel Salon Takımları

dantel salon takimlari Dantel Salon Takımları

dantel salon takimi modelleri Dantel Salon Takımları

dantel salon takimi 20121 Dantel Salon Takımları

 

 

 

Dantel sehba örtüsü modelleri 289x300 Dantel Salon Takımları dantel angles örnekleri 300x225 Dantel Salon Takımları Yatak Odası Dantel Örnekleri Yeni 273x300 Dantel Salon Takımları

Bayanlara yönelik bir önceki Uç Dantel Örnekleri başlıklı yazıda ", uç dantel örnekleri 2013 ve uç dantel örnekleri anlatımlı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlardantel salon takmlar,dantel salon takımları,salon takımları dantel,dantel salon takımı örnekleri 2013,salon takımı dantel,dantelden salon takımları,salon takımları dantel modelleri,dantel takımları,dantel salon takımı modelleri,dantel salon takımları modelleri

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ