12 Mayıs 2012

Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

Size bu yazımızda ev fikirlerinden söz edeceğiz.Birbirinden değişik ve ilgi çekici dekorasyon fikirleri ile evinizin şıklığına şıklık katarken, yenilenmenin kapılarını aralayacaksınız.

Dekorasyon fikirlerini oluştururken öncelikle evinizin büyüklüğünü ve eşyalarınızı göz önüne almalısınız.Evinizin büyüklüğüne göre kullanmadığınız eşyaları bir kenara atmak dekorasyon adına yapacağınız ilk adım olabilir.Fazla eşyalarınızdan kurtulduktan sonra mobilya ve perdelerinizin rengiyle uyumlu bir boya işlemi dekorasyonun en önemli aşamasıdır.Mobilyalarınız ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsun duvarlarınız  ile renk uyumu yakalamadığınız da dekoratif bir görünüm yakalamanız imkansız.Bu nedenle dekorasyon fikirlerinde ilk ve en önemli aşama renk uyumu.

Dekorasyon fikirlerinde önemli yeri olan malzemelerden biri de bitkilerdir. Bitkileri değerlendireceğimiz alanlar da yapacağımız doğru dekorla, mükemmel bir estetik görünüm sağlayabiliriz. Hoş desenli vazolarda değişik boylarda karışık objeleri kullanabiliriz. Bu çeşitlilik görsellik açısından mükemmel bir estetik yakalamamızı sağlayacaktır. Vazolar dışında ortama uygun başka malzemelerde kullanabilirsiniz. Aklınıza gelen birçok şeyi görsel estetiğe uygun şekilde değerlendirebilirsiniz.  Bu çok özgün, daha şık ve daha doğaldır. Kırlardan topladığımız çiçek ve hoş kokulu bitkileri de buralarda kullanabiliriz. Tabi bu çiçeklerin yanında diğer estetik aksesuarlarla bir bütünlük oluşturabiliriz.

Size dekorasyon fikirlerini aktarırken örgü ve dantellerin de kullanılacağı alanların mevcut olduğunu belirtmek isteriz. Özellikle de örgü örebilen hanımlar bu konuda çok şanslılar. Çeşitli örgü modelleriyle dekorasyona katkıda bulunabilirler. Mesela güzel bir şamdanlık örebilirler. Mutfaklara etkili bir görünüm vermek için, büyük ve geniş aynalardan istifade edebiliriz. Aynalar mutfağımızın daha geniş ve aydınlık olmasını sağlayacaktır. Mobilyalarımızda kullanacağımız açık renkli tercihler, romantizm bakışını yansıtacaktır. Tabi bu demek değil ki koyu renkli mobilyalarda romantizm yoktur! Koyu renkli mobilyalarımızda da kullanacağımız diğer açık renk aksesuarlarla yine romantizmi yakalayabiliriz.

İlginç dekorasyon fikirleri için canlı renkleri de düşünebilirsiniz. Bazı duvarları hoş desenli ve renkli duvar kâğıdı ile kaplayabiliriz. Nostaljik bir görüntü elde etmek için, klasik mobilya ve eşyaları, yeni tasarım mobilya ve eşyalarla bir arada kullanarak değişik bir konfor elde edebiliriz. Masaların üstüne şık çiçek ve bitkiler koyabiliriz. Güzel klasik bir masa, üzerine elemeği göz nuru dantel işlemeli masa örtüsü, üstüne şık bir vazo, içinde çeşitli renk ve kokulu çiçekler, herhalde çok muazzam bir görünüm sağlayacaktır. Ev dekorasyonunda ışıklandırma tamamlayıcı unsurlardandır. İyi dizayn edilmiş avizeler ve yan aksesuarlarla ahenk ve uyum, evinize neşe ve mutluk verecektir.

İşte birbirinden ilginç ve şık dekorasyon fikirlerine ait tasarımlar;

ile birbirinden şık salon görünümleri yaratılmış.
salon dekorasyon fikirleri Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

salon dekorasyon fikirleri 1 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

salon dekorasyon fikirleri 2 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

salon dekorasyon fikirleri 3 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

salon dekorasyon fikirleri 4 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

salon dekorasyon fikirleri 5 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

Bunlar da ile ortaya çıkarılmış modern mutfaklar. Hepsi birbirinden şık.mutfak dekorasyon fikirleri Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

mutfak dekorasyon fikirleri 2 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

mutfak dekorasyon fikirleri 3 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

İlginç dekorasyon fikirleri sahibi tasarımcılar adeta uçmuş durumda.
ilginc dekorasyon fikirleri1 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

ilginc dekorasyon fikirleri 12 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

ilginc dekorasyon fikirleri 21 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

ilginc dekorasyon fikirleri 31 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

Dekorasyonda duvarların önemi çok büyük kuşkusuz.İşte sizi oluşturabilecek harika duvar görünümleri.duvar dekorasayon fikirleri Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

duvar dekorasayon fikirleri 1 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

duvar dekorasayon fikirleri 2 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

duvar dekorasayon fikirleri 3 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

duvar dekorasayon fikirleri 4 Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar

Biribirinden güzel ev dekorasyonu örnekleri; Ev dekorasyonu

Bayanlara yönelik bir önceki Ev Dekorasyonu mu ? başlıklı yazıda "2012 ev dekorasyonu, 2013 ev dekorasyonu ve dekorasyon" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlardekorasyon fikirleri,duvar dekorasyon fikirleri,evde kendimiz yapacağımız dekorasyonlar,ilginç fikirler ve tasarımlar,dekorasyonda ilginç fikirler,mevcut eşyalarla nasıl dekorasyon,ilginçdekorasyon fikirleri,ilgin dekorasyon fikirleri,DEĞİŞİK EV DEKORASYON FİKİRLERİ,dekorasyona için satılabilecek değişik malzemeler

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Aylin diyor ki:

    Güzel dekorasyon fikirleri bunlar ancak ev dekora etmek o kadar da kolay değil.Çok maliyetli bir iş

YORUM YAZ