12 Ağustos 2012

Dekorasyon Önerileri

Evinizin, balkonunuzun ya da iş yerinizin hep aynı görünmesinden sıkıldınız mı? İşte sizler için Önerileri .Neden elinize  kahvenizi alıp bir göz atmıyorsunuz?

Eskilerin söylediği bir sözü hatırlatmak istiyorum size: ” Tebdili mekanda ferahlık vardır “. Öncelikle eşyalarınızın yerini değiştirmekle  başlayabilirsiniz. Oturma grubunuzda bulunan  küçük kırlentlerinizi renkli çiçekli kumaşlarla kaplayın . Yazın baharın  evinize girmesine izin verin .Kışın ise soğuk havalara inat baharın renkleri ve o güzel çiçekleri evinizi süslesin .Salonunuzun bir kaç köşesini canlı saksı çiçekleri yada çiçek bakmayı sevmeyenler için kendi tasarımlarınız olan yapay çiçeklerle  süsleyebilir,  sehpalarınızın üzerini evinizi misler gibi kokutucak olan kokulu mumlarla süsleyebilirsiniz.

Eşyalarınız pastel renkteyse canlı redekorasyon ornekleri 300x300 Dekorasyon Önerilerinkler de,canlı renkteyse pastel renklerde birkaç biblo ile farklı bir hava yaratabilirsiniz. Hoş modelde zevkinize uygun seramik saksılara farklı renklerde lale soğanı ekin. Laleleriniz açtığında çok hoş şekilde sanki biblo gibi görünecektir.

Duvarınızda uzun zamandır kullandığınız bir tablo varsa onun içindeki resmi çıkarıp  yerine sevdiklerinizin resmini dizip duvarınıza asın .Sevdiklerinizi özlediğinizde hem albüm karıştırmak zorunda kalmazsınız hemde evinizi sevdiklerinizle süslemiş olursunuz.

Evinizin bir köşesine istediğiniz renk ve modelde bir duvar rafı monte leyin.Size hoş bir fikir vermek istiyorum son yılların en ilginç kitaplığı ağaç şeklinde olanı. İnanın görsel olarak  muhteşem bir hava veriyor  Bu raflara okuma zevkinizi artıracak çocuklarınızı okumaya teşvik edicek kitaplar koyarak siz, çocuklarınız ve konuklarınız için hoş bir okuma köşesi yapabilirsiniz.

Her evde olmayan ama bulunması gereken küçükte olsa balkon, teras yada bahçeniz varsa inanın çok şanslısınız. Evde sıkıldığınızda temiz bir hava alıp çay keyfi yapabileceğiniz hoş bir şekilde dizayn edilmiş konuklarınızı ağırlayabileceğiniz bir balkonunuz olması harika olmaz mı ?

Günümüzde artık kanepe ya da sandalyede oturmaktan sıkılanlar için hem yer tutmayan hemde kullanımı rahat olan renkli minderlerle balkonunuzda modern bir şark köşesi yaratabilirsiniz. Yerde ayaklarınızı uzatıp rahat bir şekilde yemek içmenin ve sohbet etmenin keyfini sürebilirsiniz. Ayrıca çok hoş ve renk renk çiçeklerle saksılarınızı doldurabilirsiniz.

Şimdi iş yeriniz için Dekorasyon Önerileri hakkında birkaç fikrim var. İş yeri dekorasyonu yapmak istendiğinde genellikle ofis mobilya mağazalarına gidilir. Koltuk, masa, sehpa gibi mobilyalar seçilir ve çıkılır. Bunlar tabi ki olmazsa olmazı ofisinizin. Ayrıca bir kaç ayrıntıya da dikkat etmek gerekli. Personelin çalışma şevkini arttıracak ve müşterinize hoş, çekici, modern görünecek tarzda dizayn edebilirsiniz.

Örneğin;

  • iş yerlerinizin duvarlarını dekoratif tablolarla süsleyebilirsiniz.
  •  Ofis mobilyanıza uygun dekoratif saat asabilirsiniz.
  • Masa üstüne ofis tipi lamba,
  • Toplantı salonunuza plazma tv  koyabilirsiniz.
  • Sunumlarınız için projeksiyon cihazı da bulundurmalısınız.
  • Bir kaç çeşit bitki ile renklendirebilirsiniz.

Tabi evde yetiştirdiğiniz bitkilerden, çiçeklerden farklı olmasına dikkat edin. Çünkü seçeceğiniz bitkiler iş yerinizin ciddiyetini bozmamalı. Ayrıca bakımı kolay olmalı. İş yerleri için en uygun bitki çeşitleri tropikal olanlardır. Saksı seçiminizde en az bitki kadar önemli… Toprak yada seramik olması ciddi aynı zamanda şık ve modern bir görünüm sağlayacaktır.

Değerli okurlarımız, size acizane sunduğum Dekorasyon Önerileri umarım sizinde yaşam alanlarınızı renklendirmede yardımcı olur.

Birbirinden güzel avize modelleri

N.KILIC

Bayanlara yönelik bir önceki Avize Modelleri başlıklı yazıda "avize modelleri 2012, avize modelleri 2013 ve dekorasyon" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaren ucuz avizeler,en son çıkan balkon avize fiyatları,farklı dekorasyon örnekleri,dekorasyon önerileri,canlı saksı çiçeklerle dekorasyonu,güzel balkon dekorasyonu önerileri,dekorasyon firması için isim önerileri,buyuk evler,küçük yatak odaları dizayn,evde canlı çiçeklerin dekorasyınu

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. reyhan diyor ki:

    Ben haftada bir eşyaların yerini değiştiriyorum, çok çabuk sıkılıyorum, değişiklikler hoşuma gidiyor.

YORUM YAZ