04 Mayıs 2012

Dekorasyon Sihirbazı

 için yapılan değerlendirmelere göre, dekorasyon yapıların iç mekân da veya dış mekân da uygulanan estetik süsleme işidir. Odaların, salonların, hanların ve sarayların estetik bir biçimde süslenmesi de dekorasyon halkası sınırları içine girmektedir.
Dekorasyon, günümüzde artık hayatın içerisine iyice yerleşmiş ve her alanda göze çarpmaktadır. Eskiden iç süsleme ve dış süsleme adı altında iki kısma ayrılırdı. Bunlardan dış süsleme de daha çok mimarlıkla ilgili, ayrı başlı başına bir konudur.

İç dekorasyonda maksat insanların en yüksek derecede rahat, ferah ve huzur içinde yaşayabilmeleri için, iç mekânların çeşitli değişik ve estetik farklılıklarını uygun bir şekilde bir araya getirilmesi, bununla birlikte görsel bir Efekt ve güzellik sunmaktadır. İç dekorasyon terimi 20. yüzyılın başlarında meydana çıkmasına rağmen, insanoğlu yeryüzünde yapılaşmaya başladıktan sonra bu mevzular arasında Kontrast kurmak ihtiyacını her vakit hissetmiştir.

Eski çağ insanlarının yaşadıkları, ibadet ettikleri mekânları nasıl, Dizayn ve dekorasyon ettikleri hakkında geniş bir bilgi yoktur. Ancak çağımızda yapılan araştırmalara göre, bugün arşivlerde bulunan yazı ve resimler sayesinde Mısır, Roma ve İslam medeniyetinin ortaya çıkışından sonra yapılan birçok mimari yapılar ve buralarda kullanılan dekoratif figürler aslında dekorasyon çalışmalarının içeriğini genişletmiştir. Günümüzde ise dekorasyon çok gelişmiş ve ev dekorasyonları olarak farklı bölümlere ayrılmıştır. Mutfak dekorasyonu ile hanımların işlerini kolaylaştıracak harika mutfak modelleri, insanları ferahlatan ve mutlu eden banyo dekorasyonlar ile de dekorasyon da ne kadar ilerlediğimiz aşikar görülmektedir.

Tarih içerisinde ortaya çıkan gerek Asya medeniyetlerinde, gerekse batı medeniyetlerinde ve dahi muhteşem medeniyetler kuran, büyük küçük yüzlerce İslam devletlerinde, evlerin, hanların, sarayların, camiler ve diğer sosyal yapıların nasıl dekore edildiği tarih arşivlerinde kayıtlı bulunmaktadır. İşte bu gelişmelerden sonra çağımızdadekorasyon anlayışı artık tam anlamıyla manasını bulmuş ve modern çağın insanı yaşadığı hayatın en dar alanlarına bile onu taşımıştır. Çağımız insanı artık estetikten uzak, bunaltan ve görüntü kirliliği oluşturan, her şeye tahammül göstermek yerine, estetikle yoğrulmuş, zihinleri yormayan, aksine ferahlatan yeni dekoratif fikirleri aramakta ve uygulamaktadır.

İşte bir kaç dekorasyon örneği;

dekorasyon 2 Dekorasyon Sihirbazı

dekorasyon Dekorasyon Sihirbazı

dekorasyon 1 Dekorasyon Sihirbazı

dekorasyon 5 Dekorasyon Sihirbazı

dekorasyon 3 Dekorasyon Sihirbazı

dekorasyon 4 Dekorasyon Sihirbazı

Arananlardekorasyon en çok okunan,DEKOR SİHİRBAZI,sihirbazın ev dekorasyonu,mutfak sihirbazi,mini dekorasyon sihirbazı,görsel iç dekorasyon,ev hanımları dekarasyonları,ev dekorasyonu kaç kişi ile yapılır,ev dekorasyon eflinam hanım,dekorasyon sihirbazı

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ