19 Kasım 2012

Dengeli ve Tehlikeli Beslenme !

Bir çoğumuzun hele de çocuklar için deyince aklına ilk gelen, bol miktarda sebze ve meyve tüketmek , beyaz et ,kırmızı et , balık tüketmek ,süt , yumurta , peynir vs…

Ama hiçte öyle değil … Asıl artık bunlar günümüzde zararlı beslenme olmaya başladı. Çocuklarımızı çok tehlikeli bir beslenme , korkutucu bir sağlık skandalı beklemekte .

ne yesem Dengeli ve Tehlikeli Beslenme !

Söyler misiniz 6.ayını doldurmuş anne sütünden ek gıdalara geçecek olan bir bebeğe ne yedirmeli? Özellikle gelir düzeyi düşük demiyorum orta halli bir ailede… Çünkü organik ürün alamıyor.

Doktorlar sözüm ona sebze çorbası diyor.Şu hepimizin mecburen tükettiği ilaçlı, hormonlu sebzelerle mi ?

Ve yoğurt … Uzun süreler dolapta kalmasına rağmen hiç bozulmayan yoğurttan mı ?

Kırmızı et diye aldığımız soya…Ya da tavuk … Antibiyotik ile 3 haftada büyütülen bir tavuğu nasıl gönül rahatlığıyla bebeğe sunabiliriz ?

Yumurta; artık beyaz ve sarı rengi olan sofra aksesuarından öteye gidemeyen , zaman zaman aklanıp karalanabilen bir ürün.

Ya meyveler ? Onlarda suçlu günümüzde . Hepsinde mum var gaz var yani ağza alınmayacak türlü zararlı kimyasal maddeler .

Bu maddelerin kutularında ne yazıyor biliyor musunuz? Çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde saklayınız, el ve yüz ile temas ettirmeyiniz diyor…Eeee biz bunları neden yiyoruz? Neden yediriliyoruz ? Bizim geleceğimiz diye nitelendirdiğimiz çocuklar başka Ulusların çocuklarından neden daha değersiz ki?  Onların ülkelerine asla bu gıdalar giremiyor sınırda geri çevrilip tekrar ülkemize bize afiyetle yediriliyor….

Evet artık tehlike çanları ötmeye başladı…. Çünkü biraz çevremize bakalım çocuklarımız kilolu , kısa boylu, ve kanser oluyor, birde erken ergenlik … Düşünün 6 yaşındaki bir kız çocuğunun göğüsleri büyüyor. Aile de çocukta şaşkın. Evet şimdi söyleyin 6 aylık bebeğe ne yedirelim sevgili bilim adamları… Sevgili tüccarlar…. Sevgili katiller….

Bayanlara yönelik bir önceki Göğüs Kanserinden Korunmak İçin başlıklı yazıda "göğüs kanseri, göğüs kanseri ile mücadele ve meme kanseri" hakkında bilgiler verilmektedir.

ArananlarTehlikeli beslenme

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ