22 Ocak 2014

Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür?

Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür?

DESENLİ DANTEL SEHPA ÖRTÜSÜ

MALZEMELER:

Anchor 6 katlı dantel ipliği, 50 no. beyaz (200 gr.), Beyaz boncuk, pamuk

UYGULAMA:

Desen iki aşamada örülür; önce A noktasından başlayarak ok yönünde örülür. Her iki uçtaki üçgen parçalar için, B noktasından başlayarak her iki taraftan çizimde gösterildiği gibi eksiltme yaparak tek bir kafes kalıncaya dek örülür. Örtünün ucunda yer alan toplar sık iğneden ve içleri pamuk doldurularak oluşturulur. Son sırada; örtü sık iğne ile, boncuklarla süsleyerek çevrelenir.

carpeta079mz4 216x300 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür? dantel60 300x233 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür? indir2 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür? kelebek desenli sehpa ortusu 300x210 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür? oval21 221x300 Desenli Sehpa Örtüsü Nasıl Örülür?

Bayanlara yönelik bir önceki Kenar Dantel Modelleri başlıklı yazıda "dantel kenarları, kenar ve kenar dantel örneği" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlariğneden dantel örnekleri,kare oda takımı dantel modelleri,gösterişli oval dantel örnekleri,Dantel uc,oderin dantel vitrin takimi,selma dantel sehpa,oval sehpa dantelleri,dantel sehpa vitrin modelleri,20014 şık gösterişli dantel örnekleri,igneden farkli ORNEKLER

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ