02 Ekim 2013

Diş fırçalarken olan mide bulantısından kurtulmak

Dişinizi fırçalarken mideniz mi bulanıyor ? Yazımızdaki önerileri ve uyarıları okumak isteyebilirsiniz.

çoğu zaman sadece alışkanlıklarla alakalı oluyor, devamlı ve düzenli diş fırçalamaya başladıkça kendiliğinden geçiyor.

dis fircalama Diş fırçalarken olan mide bulantısından kurtulmakBünyemiz çok zayıf ise, diş fırçası bazen kusmamız gerektiğinde ağzımıza elimizi sokmamız ile aynı etkiyi gösteriyor, bide buna ağızda köpürerek  biriken diş macunu eklenince mide bulanması kaçınılmaz oluyor. Dişinizi fırçalarken mide bulantısna çözüm arıyorsanız basit önerilerimiz size yardımcı olacaktır.

Bu dertten kurtulmak için alışma aşamasında; tadı olmayan diş macunları kullanılması, dişlerin sadece ön kısımlarının fırçalanması (zamanla fırçaladığımız yerleri arttırmak), dişimizi fırçalarken ağzımızda köpük birikmeden sık sık tükürmek, gibi basit önlemler uygulanmalıdır. Diş fırçalamayı kendimize eziyet olarak değil de hayatımızın bir parçası olarak görerek hiç mide bulantısını düşünmeden gerçekleştirmeliyiz.

Eğer bu yöntemler işe yaramıyor sık sık mideniz bulanmaya devam ediyorsa , hatta ağzınıza kusmuk geliyorsa ve acı bir tadı varsa bu sizin için kötü bir hastalığın habercisi olabilir. Telaşlanmayın %90 hasta değilsiniz %9 hastalık sizi rahatsız etmeyecek derecede, fakat  sık sık mideniz ağrıyor asitli hissediyorsanız o zaman doktora mutlaka görünmelisiniz çünkü reflü olabilirsiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki Sağlığa Deva Meyve Tabakları (Meyve Suları) başlıklı yazıda "bağışıklık sistemini güçlendirici meyveler, hamilelikte yenebilecek meyveler ve mevsim geçişinde yapılması gerekenler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlardis fircalarken mide bulantisi,diş fırçalarken mide bulantısı neden olur,diş fırçalarken mide bulantısı sebepleri,diş fırçalarken midem bulanıyor,diş fırçalarken neden mide bulanır,dişlerimi fırçalarken midem bulanıyor,hamilelikte diş fırçalarken mide bulantısı,dişimi fırçalarken midem bulanıyor,diş fırçalarken mide bulanması,diş macunu mide bulantısı

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ