27 Mayıs 2012

Diş Nasıl Beyazlatılır?

Korkmadan gülücükler saçmak bembeyaz dişler ile mümkün.Peki diş nasıl beyazlatılır? Diş beyazlatmanın tüm detayları burada.

Diş Nasıl Beyazlatılır?

işleminde karbon peroksit ve hidrojen peroksit denilen oksijen türevli bazı kimyasallar kullanılıyor. Bu kimyasallar uzman bir hekim tarafından uygulandığı takdirde hastaya kesinlikle hiçbir zararlı etkisi olmayan maddelerdir. Bu maddeler diş etlerini korumak şartıyla sadece diş minesine uygulanır ve dişin içinde bulunan gözle görülemeyecek oranda küçük olan partikülleri ağartarma yordamıyla diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilir.

dis nasil beyazlatilir Diş Nasıl Beyazlatılır?Diş beyazlatma işlemi genellikle tek seansta gerçekleştirilir. Eğer kişinin dişleri çok sarı ise belki ikinci bir seans yapılması gerekebilir fakat artık uygulanan yeni sistemlerde beyazlatma tek seansta gerçekleşebilmektedir.

Diş beyazlatma işlemlerinde öncelikli amaç bir saat gibi kısa bir süre içerisinde hastanın dişlerini yeterli derecede beyazlatarak, daha sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olmasını sağlamaktır.

Diş Nasıl Beyazlatılır?

Diş beyazlatmada kullanılan diğer bir yöntem de ev tipi beyazlatmadır. Aslında bu yöntem ile tek seansta gerçekleştirilen beyazlatmanın tek farkı zamandır.

Ev tipi beyazlatmada hekim hastanın dişlerinin ölçüsünü alıp ona bir plak hazırlar ve bu plak gerekli ilaçlar ile beraber hastaya verilir. Hasta evde bu gereçleri kullanarak beyazlatma işlemini kendisi yapar. Bu yöntemde beyazlama daha önce de belirttiğimiz gibi ilk anlattığımız yönteme göre çok daha uzun sürer. Bu süre yaklaşık 7 ile 10 gün arasındadır.

Dişinize dolgu yaptırmadan önce dolgu çeşitlerini analiz edin.İşte dolgu çeşitleri

Bayanlara yönelik bir önceki Dolgu Çeşitleri başlıklı yazıda "diş dolgusu çeşitleri, diş dolgusu türleri ve dolgu tipleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarpaslanmis disler nasil beyazlar,diş nasıl beyazlatılır,dişler nasıl beyazlatılır,dişleri nasıl beyazlatılır,diş beyazlatma cihazları nasıl çalışır,diş beyazlatma hanımlar,diş etlerim hassas ve dişlerim sapsarı nasıl beyazlatabilirim,diş nasıl beyazlar,dişime uzun zaman fırçalamadım nasıl beyazlatırım,sarı dişler nasıl beyazlar evde

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. sevgi diyor ki:

    düzenli fırçalamama rağmen dişlerim sapsarı, sigara da içmiyorum, benimde beyazlatmam lazım.

YORUM YAZ