07 Haziran 2012

Doğum Belirtileri

Doğum belirtileri kişiden kişiye hatta aynı kişi de olsa doğumdan doğuma farklı belirtiler gösterebilir.İşte en sık görülen

Gebelerde doğum belirtilerinin ilki mesane üzerindeki baskıdır.Doğum yaklaştığında bebeğin kafası doğum kanalına inerek mesane üzerine baskı yapar.Bu durum ilk gebelikte doğumdan yaklaşık 1 ay önce görülürken, ikinci gebeliklerde doğum anına kadar hissedilmeyebilir.

dogum belirtileri Doğum BelirtileriDoğum belirtilerinden bir diğeri nişan gelmesi adı verilen rahmin ağzını kapayan sümüksü tıkacın atılmasıdır.Nişan gelmesi ilk kasılmada bir-iki hafat önce olabileceği gibi doğum başladığında da meydana gelebilir.

YALANCI DOĞUM AĞRILARI
Yalancı doğum ağrıları bir nevi doğum hazırlık aşamasıdır.Tıbbi literatürde Braxton Hicks adı verilen bu kasılmalar genelde doğuma 3-4 ay kala kendini gösterir.Bu kasılmaların şiddeti ve süresi sabit değildir.30 saniye il 2 dakika arasında olan bu kasılmalar gebelerde ciddi ağrılara yol açar.Yalancı doğum kasılmalarının etkisini azaltmak için gebelerin dinlenmesi gerekir.Ayrıca ılık duş almak ve günde 7-8 bardak su tüketmeye özen göstermek ağrıların şiddetini azaltmada yardımcı olmaktadır.

Kalça ve makatta oluşan ağrı da bir diğer doğum belirtisidir.Bu belirti daha çok 2.’nci ve sonraki gebeliklerde kendini gösterir.Vajinal akıntının çoğalması ve koyulaşması, ishal ve son ay duran kilo alımı diğer doğum belirtileri arasındadır.

Bebeğinizi karnınızda.Artık iki can taşıyorsunuz.Peki bebek anne karnında nasıl yaşamını sürdürüyor.Merak ediyorsanız Anne Karnında Bebek

 

Bayanlara yönelik bir önceki Anne Karnında Bebek başlıklı yazıda "anne karnında bebek ölümü, anne karnında hafta hafta bebek gelişimi ve " hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlardoguma yakin akinti cogalirmi,doğurma belirtileri,akintinin cogalmasi dogum belirtisimi,doğuma yakın akıntı çoğalır mı,ishal doğum belirtisimidir,akintinin cogalmasi dogum belirtisi,akinti cogalmasi dogum belirtisimi,doguma yakin akintinin cogalmadi,doğum belirtileri ishal,dogum yaklasirken akinti cogalirmi

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ