29 Eylül 2013

Dolandırıcılardan kurtulun Adınıza kayıtlı hat sorgulama

Polisin son dönemde titizlikle yürüttüğü çalışmalardan biriside açık hat çalışması, eğer adınıza kayıtlı hatlar varsa kapatmalısınız yoksa başınıza çok büyük belalar gelebilir. Artık bir başkasının üzerine açılmış hat fakat sahibinin kim olduğu belli olmayan hatlar ortadan kalkıyor. Böylece dolandırıcılıkları engellemek insanlarıda maduriyetten kurtarmak hedefleniyor.

Ama dolandırıcılar boş durmuyor, bu durumu bile fırsat bilen bazı dolandırıcılar sizi polismiş gibi arayarak başka telefonunuz var mı, son zamanlarda bankadan arandınız mı gibi sorular soruyorlar sizin banka bilgilerinizden mümkün olduğunda fazla bilgi elde etmeye çalışıyorlar hatta telefonun diğer ucundaki kanmaya devam ederse para istemeye kadar gidiyor bu olay.

btk3 Dolandırıcılardan kurtulun Adınıza kayıtlı hat sorgulamaArtık sorusu tek tıkla yanıt buluyor devletin kurduğu bu sistem bir başkası sizin tc kimlik numaranız ile hat almışsa size söylüyor.

Böyle bir telefon geldiğinde kolaylıkla beni sonra arayın müsait değilim diyip yüzüne kapatabilirsiniz sonra buradan sorgulayıp eğer doğruysa direkt polisi “sizi arayan numarayı değil” direkt polisi arayarak bildirim yapmalısınız.

Buyrun BTK’nın adınıza olan hatları sorgulama sitesi; https://hat-sorgulama.btk.gov.tr/sorgu.php

Bir önceki yazımız olan Her iş fırsatına güvenmeyin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arananlaradıma ev telefonu varmı sorgulama,adıma kayırl telefon numaraları,ADIMAKAYITLI EV TELEFONU,ev hanimi telefon numaradi,ev hanımlarına evde işmkanı telefon numaraları,tc kimlikle kredi sorgulama ev hanimina

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ